21 maja, 2015
2159 Wyświetleń
0 0

Ciesz się pięknem akwarium każdego dnia!

Napisany przez

Akwarium to wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza. Kiedy jednak chcemy, by szczególnie cieszyło oko odwiedzających nas gości zadbajmy o jego regularną pielęgnację. Nie zapominajmy, że choć ryby są mało wymagającymi stworzeniami potrzebują odpowiedniej troski i dbałości. Zapewnienie im odpowiedniego komfortu życia to gwarancja ich prawidłowego rozwoju.

Zakup rybek to nie wszystko

Pamiętajmy, że akwarystyka to niełatwe hobby. Jeśli myślimy, że nasza przygoda z akwarium zakończy się na zakupie rybek i roślinek to bardzo się mylimy. To dopiero pierwszy etap przygody z akwarystyką. W czasie kolejnego będziemy musieli regularnie dbać o dobro roślinności i ryb, które kupiliśmy. Tylko odpowiednio dbając o nie będziemy mieli pewność, że zakupione ryby zagoszczą w naszym akwarium przez dłuższy czas. Warto podkreślić, że pewne czynności musimy wykonywać codziennie, inne raz w tygodniu, a kolejne raz do roku. Systematyczność to klucz do sukcesu, pamiętajmy, że mamy do czynienia z żywymi stworzeniami. Nieodpowiednia pielęgnacja sprawi, że nasze ryby zaczną chorować, a rośliny nie będą rosły.

O tym nigdy nie zapominaj

Karmienie ryb to nasz codzienny obowiązek. Zazwyczaj na początku borykamy się z problemem jaką ilość pokarmu podawać do akwarium. Wszystko zależy od ilości ryb w naszym zbiorniku, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest pokarm w płatkach. Takie rozwiązanie pozwoli nam w odpowiedni sposób dozować pokarm. Kiedy dostrzeżemy resztki na dnie lub powierzchni wody to znak, że nasze ryby mają za dużo pokarmu. Z czasem będziemy potrafili dostosować jego ilość do naszego zbiornika. Według wielu pokarm powinno podawać się dwa razy w ciągu dnia. Codziennie warto sprawdzać filtr. Taka kontrola zajmie nam zaledwie chwilę, a przyczyni się do zachowania maksimum czystości wody. Wystarczy spojrzeć czy pompka działa, bez problemu ocenimy czy w jej pracy wystąpił jakiś problem. Pamiętajmy, że filtr odpowiada za napowietrzenie wody. Jakiekolwiek problemy będą miały znaczy wpływ na zdrowie naszych ryb. Przy okazji zerknijmy też na temperaturę wody. Niestety grzałka akwariowa czasami ulega uszkodzeniu.

Wymieniaj wodę regularnie

Na początku naszej przygody z akwarium na pewno będziemy borykać się z glonami. Możemy temu zapobiec wymieniając ok. 20% wody raz w tygodniu. Pamiętajmy jednak, by nie nalewać wody prosto z kranu. Starajmy się, by odstała kilka dni. Raz w tygodniu warto też oczyścić dno z resztek pokarmu i innych zanieczyszczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odmulacza, który idealnie rozwiąże problem brudnego dna. Nie zapominajmy też o wyczyszczeniu filtra. W ciągu tygodnia zbierze się w nim sporo brudu, który skutecznie ograniczy jakość pracy urządzenia. Filtr zaleca się myć w wodzie pochodzącej z akwarium. Warto podkreślić, że na wkładzie zbierają się nie tylko zanieczyszczenia, ale też bakterie nitryfikacyjne, które pomagają nam walczyć z glonami. Dlatego nie myjmy filtra pod wodą z kranu.

Kategorie:
dom i ogród
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
47 Tenis Park Open – Wyniki

Za nami kolejny turniej singlowy tenisa ziemnego z serii Tenis Park Open. W kategorii Masters w finale Piotr Nowicki pokonał...

Zamknij