Kwi 20, 2015
1245 Wyświetleń
0 0

Nauczyciel ze Zgorzelca stracił prawo jazdy – przewoził uczniów łamiąc przepisy

Napisany przez

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Bolesławca zatrzymali kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa. Mężczyzną okazał się nauczyciel zgorzeleckiej szkoły średniej, który przewoził uczniów. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie oraz zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. 

Podczas patrolowania drogi krajowej nr 30 funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Po chwili, kontynuując jazdę, mężczyzna postanowił uniemożliwić wykonanie manewru wyprzedzania innemu kierowcy, który taki manewr właśnie rozpoczął. Blokując lewy pas jezdni, kierujący Audi o mały włos nie doprowadził do wypadku.

Policjanci, po zatrzymani do kontroli pojazdu marki Audi, wylegitymowali kierującego. Okazał się nim 31 – letni nauczyciel szkoły średniej, przewożący czterech uczniów. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie i zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie teraz za brawurową jazdę przed sądem, który również zdecyduje, na jak długo straci on prawo jazdy.

Informacja i wideo: KPP Bolesławiec

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zorganizować wolny czas dziecku?

Wielu rodziców boryka się nagminnie z tym problemem, a mianowicie jak zorganizować czas swoim dzieciom. Problem stanowi również to, jak...

Zamknij