Sty 21, 2015
1440 Wyświetleń
0 0

Ceramiczny Cyklocross Bolesławiec już 8 lutego

Napisany przez

8 lutego na terenie MOSIR przy ul. Spacerowej oraz przyległego terenu żwirowni przy ul. Zabobrze odbędzie się Ceramiczny Cyklocross Bolesławiec – wyścig kolarstwa przełajowego.

8 lutego na terenie MOSIR przy ul. Spacerowej oraz przyległego terenu żwirowni przy ul. Zabobrze odbędzie się Ceramiczny Cyklocross Bolesławiec – wyścig kolarstwa przełajowego. 

Po niebywałym sukcesie 1. Ceramicznego Bike Maratonu Bolesławiec 2014 stowarzyszenie VIA SUDETICA wraz z przyjaciółmi postanowiło iść torem promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszego regionu.
Choć mogłoby laikom się wydawać, że dobrze znane wszystkim rowery górskie (które większość z nas posiada) są sprzętem przeznaczonym do kolarstwa przełajowego to w rzeczywistości tak nie jest. Jest wręcz przeciwnie. Kolarstwo przełajowe to dyscyplina uprawiana na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych lecz rozgrywana na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.
image3

Mapa wyścigu

Wspaniała, blisko 2,5-kilometrowa trasa pełna naturalnych przeszkód terenowych, podjazdów, zjazdów z pewnością dostarczy uczestnikom wiele emocji.
Zapraszamy zarówno amatorów jak i czynnych zawodników.
plakat
Informacja i zdjęcia: Via Sudetica
Kategorie:
polecamy · sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chcesz aby radio RMF FM nadawało z Bolesławca? Zagłosuj!

Po dłuższej przerwie na antenę RMF FM i stronę RMF24 wraca Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Jeśli chcecie, by...

Zamknij