Gru 17, 2014
1863 Wyświetleń
0 0

“Rebirth” – nowy film Patryka Kiznego o kościele w Żeliszowie

Napisany przez

Film “Rebirth” Patryka Kiznego, to obraz w którym zniszczona protestancka świątynia w Żeliszowie zyskuje nowe życie. To drugi znakomity obraz Kiznego o tej świątyni. Pierwszy, “The Chapel”, zdobył ogromną popularność w internecie i rozsławił żeliszowski kościół. W dużej mierze dzięki niemu udało się problem stanu świątyni spopularyzować na tyle, że znalazły się pieniądze na pierwsze remonty świątyni.

Film “Rebirth” Patryka Kiznego, to obraz w którym zniszczona protestancka świątynia w Żeliszowie zyskuje nowe życie. To drugi znakomity obraz Kiznego o tej świątyni. Pierwszy, “The Chapel”, zdobył ogromną popularność w internecie i rozsławił żeliszowski kościół. W dużej mierze dzięki niemu udało się problem stanu świątyni spopularyzować na tyle, że znalazły się pieniądze na pierwsze remonty świątyni.

W wywiadzie dla portalu Gazeta.pl autor tak mówi o tym, dlaczego udostępnia swój film w internecie za darmo:– Nie ma powodu, dla którego miałbym tego nie robić. To nie jest projekt komercyjny. Po wprowadzeniu opłat film obejrzałoby najwyżej sto osób, z których każda zapłaciłaby dolara czy dwa. Próbowałem sprzedać w ten sposób “Muzyki” – film zarobił 4 dolary, dostęp kupiły dwie osoby. Internet daje możliwości niezależnym twórcom, ale ich wykorzystanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Ludzie mają mało czasu, a ilość dostępnych treści jest przytłaczająca. Myślę, że “Rebirth” nie osiągnie takiej oglądalności jak “The Chapel”, ponieważ jest trudniejszy i cztery razy dłuższy – trwa 12 minut. W internecie można oczekiwać, że ktoś skupi się na jednym obrazie przez minutę, może dwie. Popularność “The Chapel” bazowała na specyficznym wyglądzie uzyskanym dzięki specjalnemu przetworzeniu zdjęć, które ludziom kojarzyło się z estetyką gier komputerowych.Zapraszamy TUTAJ na stronę internetową Patryka Kiznego.

Więcej o filmie dowiecie się tutaj: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17141873,Premiera_filmu_o_zniszczonym_kosciele_w_Zeliszowie.html#ixzz3M9SWliST

Tagi artykułu:
· · · · ·
Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do “Rebirth” – nowy film Patryka Kiznego o kościele w Żeliszowie

  • Szczerze mówiąc to rzeczywiście The Chapel zrobiło na mnie większe wrażenie.
    Ale i tak kawał świetnej roboty …

    Mariusz Lickiewicz 17/12/2014 15:23 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
WE-SE-LE w Teatrze Starym

29 grudnia o godz. 18:00 w Teatrze Starym odbędzie się bezpłatny spektakl WE-SE-LE.

Zamknij