Wrz 3, 2014
1692 Wyświetleń
0 0

Domyślna religia w szkole

Napisany przez

W pewnej szkole podstawowej w Bolesławcu dzieci domyślnie uczęszczają na religię. Domyślność polega na tym, że trzeba złożyć oświadczenie tylko wówczas, gdy na religię nie chce się chodzić.

W pewnej szkole licealnej w Legnicy (zarządzanej przez bolesławianina) deklarację składa się wówczas, gdy chce się chodzić na religię. W pewnej szkole gimnazjalnej w Bolesławcu nikt żadnych deklaracji nie oczekuje, bo przecież… wszyscy powinni chodzić na religię.

Podobno jedyna szkoła w Bolesławcu, jaka oferowała w zeszłym roku szkolnym lekcje z etyki, to I LO.

Jestem tak stary, że pamiętam jak chodziłem na religię raz w tygodniu do salki katechetycznej. Bez deklaracji. Była to godzina w tygodniu. Za to w szkole miałem i plastykę, i muzykę.

Dziś gimnazjalista ma w tygodniu dwie lekcje religii i np. przez jeden rok ma  muzykę a przez drugi – plastykę. Nikt go nie pyta o deklarację, czy woli muzykę, czy plastykę ale, jak przypuszczam, o przedmiot odpowiadający jego oczekiwaniom… zawsze może się o pomodlić.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Domyślna religia w szkole

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Czas na zielone światło

  27 listopada 2013 roku Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Bolesławiec. Celem aktualizacji Strategii jest...

  Zamknij