7 maja, 2014
905 Wyświetleń
0 0

Straż miejska nie wyrobiła planu

Napisany przez

Ze sprawozdania z wykonania budżetu miasta za 2013 rok wynika, że strażnicy miejscy nie wyrobili założonej normy mandatowej. Planowano, że z mandatów nakładanych przez strażników do budżetu wpłynie normy nie wyrobił 120 000 zł a osiągnięto jedynie kwotę 87 996 zł, tj. Jak by tego nie liczyć, wychodzi nam że wykonano tylko 73,3 % planu.

Ze sprawozdania z wykonania budżetu miasta za 2013 rok wynika, że strażnicy miejscy nie wyrobili założonej normy mandatowej. Planowano, że z mandatów nakładanych przez strażników do budżetu wpłynie 120 000 zł a osiągnięto jedynie kwotę 87 996 zł, tj. Jak by tego nie liczyć, wychodzi nam, że wykonano tylko 73,3 % planu.


Żeby było jasne, nie uważamy tego za skandal, nie wiemy też czy niewykonanie planu to skutek pobłażliwości i dobrego serca strażników, złego zaplanowania przychodów, czy też niedoborów kadrowych. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że w roku 2014 straż miejska nie postanowi nadgonić planu z poprzedniego.

Warto wiedzieć że koszt działania tej służby w zeszłym roku to niemal 1 200 000 zł. Zatem nawet gdy strażnicy plan wykonają, to i tak podatnicy, którzy na mandaty nie zasłużyli, muszą łożyć na jej utrzymanie. 

Tagi artykułu:
· · · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile trwa 20 sekund?

Taki piękny aktualny i aktualizowany co 20 sekund obraz można dziś znaleźć na stronie urzędu miasta w Bolesławcu. Czas to...

Zamknij