Lip 20, 2013
1047 Wyświetleń
1 0

Glinorap

Napisany przez

Najbardziej zwariowane i „odjechane” przedsięwzięcie, w jakim wzięliśmy udział, ma swój finał. Klip Tomasza Rodzenia – FREMIKA ma dziś swoją premierę w internecie.

To była „dziwna” produkcja. Z Tomkiem spotkaliśmy się przypadkiem prawie rok temu na planie „zapaśniczej” etiudy filmowej realizowanej z wrocławską Szkoła Zapasów Historycznych „Ringschule Wrocław” – de facto ciągle czekamy na końcowy montaż. Wtedy to Tomek/Fremik zafascynowany konwencją postaci ucharakteryzowanych gliną opowiedział o planie nakręcenia klipu promującego jego nową płytę. Gwoli wyjaśnienia Fremik to świdnicki raper nurtu psychorap i antyglobalista zarazem.

Pomysł wydawał się kuszący. Coś innego niż zwykle. Możliwość sprawdzenia, jak taka konwencja „zagra” w innych realiach. Plan filmowy, kamera, scenariusz, powtórzenia – to coś innego niż spontan, teatr uliczny i happening. Bo to, co wyszło ostatecznie, nie może być do końca utożsamiane z PARADĄ GLINIADĄ. To ta sama konwencja, ale zupełnie inny efekt końcowy. On może zaskoczyć ludzi przyzwyczajonych do statyki, spokoju i braku emocji w Paradzie Gliniadzie, jaką wszyscy znamy.

Klip jest wynikiem bardzo ciężkiej pracy i nakładów środków ze strony świetnych fachowców. Niesamowita Baśka Niemczykhttps://www.facebook.com/BarbaraNiemczykMAKEUPARTIST, Tomasz Lewy Lewandowskihttps://www.facebook.com/paralaksa, Kuba Lemański i oczywiście „nasza” ekipa – Kasia Szurgot, Magda Haniszewska, Maciek Mocny, Maciek Piróg i dwójka etatowych Glinoludów Kaja i Filip Lickiewicz plus Tomek Rola, Rafał Klimek i ja jako ekipa techniczna. I jeszcze kilka osób dopingujących, fotografujących, noszących sprzęt.

Teledysk powstał w Legnicy, w opuszczonym od 20 lat szpitalu sowieckim. Niesamowite, psychodeliczne klimaty, puste kilkusetmetrowe korytarze, opuszczone sale operacyjne, kostnica, zapach śmierci, wyczuwalne tłumy dusz stojące za plecami…

Film momentami może zszokować i nie wszystkim ma się podobać – i zresztą zapewne nie będzie … Niektórym nie spodobają się detale, niektórym przesłanie utworu, niektórym muzyka. A jeszcze innym fakt wykorzystania „glinianej” konwencji do takiej produkcji.

Ale przede wszystkim to dobra zabawa dla ludzi, którzy robią świetną robotę dla Parady Gliniady.

 


Prezes Via Sudetica, strażak, cyklista.

Komentarze do Glinorap

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marek Przykłota trenuje młodych bramkarzy

Wieloletni bramkarz BKS-u Bolesławiec, Marek Przykłota (na zdjęciu powyżej), kształci młodych bramkarzy w ramach treningów Football Academy Bolesławiec. Współpracę przy...

Zamknij