8 maja, 2013
1918 Wyświetleń
0 0

Straż Miejska za darmo oznakuje twój rower

Napisany przez

Straż Miejska w Bolesławcu zaprasza do udziału w akcji “Mój rower – moja własność” Program ten polega na znakowaniu rowerów w celu zapobieżenia ich kradzieży oraz identyfikacji odnalezionych rowerów. Znakowanie rowerów odbywa się bezpłatnie.

Trwałego oznakowania rowerów można dokonać przez cały rok po wcześniejszym uzgodnieniu, w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu przy ul. Mikołaja Brody 14. Strażnicy grawerują na rowerze specjalne oznaczenie oraz wprowadzają rower do swojej bazy danych. Znakowanie roweru potwierdzane jest również poprzez umieszczenie naklejki „Rower Oznakowany” z herbem miasta Bolesławiec od zewnętrznej strony kierownicy lub w miejscu wskazanym przez właściciela roweru.

Aby oznakować rower trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany. Jeśli nie mamy takiego dokumentu, wypełniamy specjalne oświadczenie.

Strażnicy nie oznakują nam roweru jeśli nie mamy z przodu światła barwy białej lub żółtej selektywnej, z tyłu jednego światła odblaskowego barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jednego światła pozycyjnego barwy czerwonej, które może być migające. Musimy mieć również co najmniej jeden sprawnie działający hamulec, oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy “o nieprzeraźliwym dźwięku”.

Od 2010 roku bolesławiecka straż miejska oznakowała 125 rowerów.

Pełny regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Straż Miejska za darmo oznakuje twój rower

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Piąte i pięciodniowe święto Schnabla w Nowogrodźcu

  V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Muzyka u J. I. Schnabla odbędzie się w dniach od 22 do 26 maja w Nowogrodźcu....

  Zamknij