Lut 2, 2013
1971 Wyświetleń
0 0

Lista Przebojów Trójki z Bolesławca? – już podczas tegorocznej Gliniady!

Napisany przez

Mariusz Lickiewicz w Trójce

Radiowa Trójka obejmuje oficjalny patronat nad GLINIADĄ 2013! W “przedgliniadowy” piątek 23 sierpnia z Miasteczka Glinoludów lub innego wspaniałego miejsca zostanie nadane specjalne wyjazdowe notowanie Listy Przebojów Program III Polskiego Radia.

– Zaczynając planowanie tegorocznej Gliniady musieliśmy wymyślić coś co uatrakcyjni nasz coroczny happening w sposób spektakularny i tak ten pomysł powstał choć nie wydawał się do końca realny – mówi Mariusz Lickiewicz (na zdjęciu powyżej), wiceprezes stowarzyszenia Via Sudetica organizującego Gliniadę. – Swoje kroki skierowałem przede wszystkim do Pani dyrektor Magdy Jethon, którą miałem zaszczyt poznać przy okazji “trójkowych” eventów Glinoludów  i wtedy już poszło “z górki” – decyzja o objęciu Gliniady patronatem i “wyjazdowym” notowaniu LP3 zapadła w dwa dni.

– Trójka nie angażuje się w patronaty wydarzeń mało znaczących – co tym bardziej jest dla nas nobilitujące. – Cieszymy się z tego podwójnie – po pierwsze dlatego, że nada to Gliniadzie jeszcze większą rangę a po drugie dlatego, że znowu możemy dorzucić swoją cegiełkę do dzieła promocji Bolesławca co w roku ubiegłym udało się nam jak chyba mało komu – mówi Lickiewicz. –  Trójka w Bolesławcu to okazja abyśmy przypomnieli sobie lata kiedy mieliśmy po kilkanaście lat, byliśmy piękni i młodzi, “wisielismy” na trzepakach pod blokami a nie przed monitorami laptopów. To szansa na to abyśmy zapomnieli o wzajemnych animozjach i bawili się wspólnie korzystając z dobrodziejstw Gliniady i Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Mamy nadzieję, że wspólnie z organizatorem BŚC uda nam się krótkiemu pobytowi Programu Trzeciego w Bolesławcu nadać odpowiednią rangę.

 

Marek Niedźwiedzki w Glinoludką podczas urodzin Trójki

Marek Niedźwiedzki w Glinoludką podczas urodzin Trójki

 Przypomnijmy, że przyjaźń Glinoludów i Trójki zaczęła się w 2012 roku podczas jednej ze wspólnych imprez w Szklarskiej Porębie. Potem bolesławieckie Glinoludy zaproszono na wrześniowy „Dzień otwarty” Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tysiące ludzi odwiedzających tego dnia Trójkę witali właśnie bolesławianie pomalowani Gliną. Glinoludy spotkały także goszczących tego dnia w radiu polityków oraz gwiazdy Trójki – Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, czy Marka Niedźwiedzkiego. Podczas świętowanych w ten sposób urodzin Trójki na antenie radia gościł m.in. Bogdan Nowak, czyli Papa Glinolud, pomysłodawca Gliniady oraz prezes Via Sudetica.

 

TUTAJ znajdziesz zdjęcia z wizyty Glinoludów w Trójce oraz wypowiedź Papy Glinoluda na antenie radia.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Lista Przebojów Trójki z Bolesławca? – już podczas tegorocznej Gliniady!

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy projekt unijny bolesławieckiego Muzeum

30 stycznia na posiedzeniu Komitetu Monitorującego w Libercu zapadła decyzja o przyznaniu Muzeum Ceramiki w Bolesławcu środków na realizację kolejnego...

Zamknij