Gru 27, 2012
1549 Wyświetleń
0 0

“Metanoia” w teatrze

Napisany przez

Zapraszamy na dwa spektakle taneczne przygotowane przez Pracownię tańca współczesnego MDK:

„METANOIA”

Słowo pochodzenia greckiego, oznacza przemianę umysłu, zawracanie, zmianę sposobu myślenia i postępowania. Taką treść w spektaklu tanecznym „METANOIA” stara się przekazać poprzez taniec i ruch sceniczny młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury. Na co dzień trenują w pracowni tańca współczesnego pod kierunkiem Haliny Bałackiej – Kłak, która jest autorem spektaklu i choreografii. Fragmentem spektaklu młodzież zdobyła wyróżnienie podczas Świdnickiego Festiwalu Tańca 2012, oraz nagrodę GRAND PRIX na Ogólnopolskim Przeglądzie Tanecznym 2012 w Chojnowie.

„PALI SIĘ”

to opowieść o dzielnych strażakach, którą poprzez taniec przedstawi grupa ETIUDA z pracowni tańca współczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury. Pokaz cieszy się dużym uznaniem i zdobył dwie pierwsze nagrody na ogólnopolskich konkursach tanecznych w Chojnowie i Wrocławiu, oraz wyróżnienie podczas Świdnickiego Festiwalu Tańca 2012. Inspiracją do powstania choreografii był utwór wykonywany przez Michała Bajora na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt.”Pali się”. Grupę przygotowała Halina Bałacka – Kłak.

Spektakle można będzie obejrzeć w sobotę 29 grudnia od godziny 18  Teatrze Starym – wstęp wolny.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rajdowa WOŚP BC RALLLY TEAM już 13 stycznia

  Rajd „II Rajdowa WOŚP Bolesławiec 2013” odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. Rajd jest imprezą prywatną organizowana przez Klub...

Zamknij