Cze 21, 2012
879 Wyświetleń
0 0

Prus nocą, czyli literacki maraton w I LO

Napisany przez

Czy „Lalka” Bolesława Prusa może wzbudzać emocje u młodych czytelników? Czy szkolna lektura może okazać się fascynującą podróżą w czasie i przestrzeni? Przekonają się o tym licealiści z I LO, którzy postanowili zmierzyć się z tym literackim dziełem w niecodziennych okolicznościach, a mianowicie w trakcie nocnego maratonu czytania.

Rozpocznie się ono w poniedziałkowy wieczór (25 czerwca), a zakończy….. we wtorkowy poranek. Inicjatorem tej literackiej nocy jest druga klasa humanistyczna z wychowawczynią, panią Irminą Nowak. – Chcemy w ten sposób uświetnić nie tylko jubileuszowy rok Bolesława Prusa, ale też przekonać, jak tekst „Lalki” zabrzmi w takim wspólnym, nocnym czytaniu- tłumaczą pomysłodawcy. Maraton zapoczątkuje jednocześnie szkolne obchody Dnia Patrona I LO, poety Władysława Broniewskiego, którego twórczości poświęcone będą kolejne wydarzenia zaplanowane na ostatni tydzień nauki.

Literacka noc zapowiada się niezwykle ciekawie, bo oprócz czytania powieści Bolesława Prusa zaplanowano także dyskusje oraz prelekcje połączone z pokazem filmów związanych z motywem lalki w kulturze.

Organizatorzy serdecznie zapraszają chętnych gimnazjalistów do udziału w tym czytelniczym przedsięwzięciu. Warunkiem jest zgłoszenie się do I LO w poniedziałek, o godzinie 20.00z pisemną zgodą rodziców lub opiekunów na udział w takim maratonie. Z uwagi na nocną porę literackiej przygody wymagane są też karimata i śpiwór.

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chińszczyzna i popelina

Prezydent miasta Piotr Roman korzystając z cennego czasu antenowego Telewizji Łużyce pozwolił sobie na ciekawe insynuacje pod adresem bolesławieckiego sklepu...

Zamknij