Mar 30, 2012
1188 Wyświetleń
0 0

Grzegorz Sidorowicz prowadzi warsztaty fotograficzne w Szklarskiej Porębie

Napisany przez

Uczestnicy warsztatów podczas produkcji aparatów otworkowych

Bolesławiecki fotograf prowadzi warsztaty fotograficzne z grupą młodzieży. Uczestnicy warsztatów na pierwszym spotkaniu organizacyjnym zapoznali się z historią fotografii otworkowej , a także mogli podziwiać prace innych miłośników tej niezwykle oryginalnej  techniki robienia zdjęć.

Każdy z uczestników stworzył własny aparat otworkowy i wykonał pierwsze fotografie.  17 marca odbyła się wycieczka koleją Izerską ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie szukano fotograficznych inspiracji. Po powrocie z wycieczki w pracowni wywołano pierwsze zdjęcia.

Na kolejnych spotkaniach uczestnicy będą mogli zdobywać umiejętności związane z obróbką zdjęć, stworzą animowany film, a przy ognisku i na wycieczkach poznają pozytywnie O-tworzonych. Z wybranych prac powstanie katalog, który stanie się swoistym przewodnikiem po Karkonoszach i Górach Izerskich. Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane podczas Światowego Dnia Fotografii Otworkowej.

Warsztaty będą trwały do końca maja 2012 r. Po zakończeniu projektu prace będzie można podziwiać na zorganizowanej z tej okazji wystawie. Organizatorem warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie a partnerem – bolesławieckie Stowarzyszenie Fotograficzne CAMERA.

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Akademii Orange.

 

Kategorie:
fotonews
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rezolucja, której nie ma

O tym, że do stanowienia prawa, nawet tego na szczeblu gminnym, należy podchodzić ze stosowną atencją przy zastosowaniu odpowiednich procedur, przekonali...

Zamknij