Lis 8, 2011
10268 Wyświetleń
0 0

Sztab WOŚP Bolesławiec się rozsypał?

Napisany przez
Publikujemy oświadczenie, które otrzymaliśmy od byłych współorganizatorów finału WOSP w Bolesławcu:

Oświadczenie

W związku z narastającymi wokół działań bolesławieckiego sztabu XX WOSP niejasnościami i niedomówieniami, my niżej podpisani, będąc od wielu lat połączeni ideą wolontariatu i zaangażowani m.in. w organizację finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będąc osobami kojarzonymi z tą imprezą pragniemy oświadczyć, iż nie mamy nic wspólnego z tegorocznym finałem. Nie jesteśmy już członkami sztabu organizacyjnego i nie bierzemy udziału w organizacji XX finału – ani tym bardziej nie bierzemy odpowiedzialności za jego przebieg.

W październiku bieżącego roku kilkunastoosobowa grupa osób, złożona zarówno z wośpowych “weteranów” jak i osób związanych z WOSP stosunkowo od niedawna, pragnąca zaangażować się w organizację XX Finału jednogłośnie poparła kandydaturę Henryka Jasińskiego na szefa bolesławieckiego sztabu. Jednak podejmowane przez niego decyzje i styl w jakim działa są dla nas nie do przyjęcia pomijając fakt, że naszym zdaniem nie są zgodne z filozofią fundacji WOŚP i wolontariatu. W rezultacie tych działań kolejne osoby były usuwane ze sztabu lub same rezygnowały ze współpracy z szefem sztabu.
Mając na uwadze dobro idei Orkiestry oraz próbując znaleźć konsensus w tej dziwnej sytuacji zwróciliśmy się (z wyjątkiem dwóch osób) do Pana Henryka Jasińskiego z oficjalną propozycją dokonania zmiany na “stanowisku” Szefa Sztabu. Po jego zdecydowanej odmowie – de facto podważeniu przez niego podstawowych zasad demokracji – uznaliśmy, że stracił on w naszych oczach “mandat” do pełnienia tej funkcji i zrezygnowaliśmy całkowicie z jakichkolwiek działań związanych z organizacją XX finału WOŚP w Bolesławcu.
W związku z powyższym prosimy o niekojarzenie naszych osób z działaniami podejmowanymi przez lokalny sztab w bieżącym roku. Zapewniamy jednocześnie, że z wielką chęcią, ochotą i radością weźmiemy udział w współtworzeniu XXI finału na zdrowych demokratycznych zasadach.

Henrykowi Jasińskiemu jak i całemu pozostałemu sztabowi XX finału, mimo dzielących nas różnic, życzymy powodzenia.
ZAPEWNIAMY, ŻE POMIMO BRAKU NASZEGO UCZESTNICTWA W ORGANIZACJI XX WOSP, PODOBNIE JAK MILIONY POLAKÓW, WESPRZEMY AKCJĘ FINANSOWO GDYŻ NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO CHORYCH DZIECI

Sztab opuścili:
– Robert Dudek
– Bogdan Nowak
– Mateusz Makówka
– Ania Janusz
– Mariusz Szymala
– Krzysztof Krzemiński
– Mariusz Laudański
– Mariusz Lickiewicz
– Łukasz Ludwikowski
– Renata Jachowicz
– Bartosz Makówka

 

 

Kategorie:
news · wośp
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sztab WOŚP Bolesławiec się rozsypał?

 • Uważam że urzędnicy powinni zostać przesiani przez sito zdrowego rozsądku. Trzeba zlikwidować sztucznie utrzymywane stanowiska- typu- Pani od ksero, Pani od parzenia kawy…oraz CAŁKOWICIE zlikwidować nagrody, premie dla urzędników, oraz 13-tki. Wtedy znajdzie się więcej na służbę zdrowia.

  pami666 09/01/2012 13:16 Odpowiedz
 • @liber78

  Sama idea jest OK!
  Tylko należy zauważyć ,że państwo już zaczyna korzystać na takich inicjatywach , bo czy była minister Kopacz zajmowała się problemami wykrywania wad słuchu u noworodków -NIE
  i O TO MAM PRETENSJĘ -Zabieraja nic nie dają i czekaja ,żebyśmy problem rozwiązali sami !

  Ja chciałbym wyręczać urzędnika państwowego , ale z jednym założeniem , że jego nie może być!

  Daniel 09/11/2011 12:01 Odpowiedz
 • @Daniel: jeżeli faktycznie państwo kiedyś wycofa się z zadań, w których aktywność sobie uzurpowało, jak np. służba zdrowia, to obywatelom nie będzie pozostawać nic, jak tylko właśnie w takich wolontariatach się udzielać, czyli de facto wyręczać państwo. Czego sobie i Państwu serdecznie życzę ;-)

  liber78 09/11/2011 11:16 Odpowiedz
 • W USA dziwią się jak można zrobić tak wielką imprezę noszącą pomoc innym jak można się tak zorganizować . Ja osobiście im sie nie dziwię , że się dziwią !Kraj który swoją potęgę zbudował na kapitalizmie , nie musiał zajmowac się biedą w szpitalach , bo jej nie było . oczywiscie od jakiegoś czasu USA skręca na lewo od kapitalizmu i widzimy pierwsze rezultaty .W tej reformowanej , przez socjalistę Obamę , państwowej służbie zdrowia , właśnie teraz powstaja problemy .
  Z wyposażeniem szpitali w USA jeszcze nie ma problemów ale na pewno będą jak tak dalej Obama będzie reformował .

  A no można się zorganizowac w ewentualnej biedzie ! to po co państwo z tą chorą złużbą zdrowia??Dlaczego mamy wyręczać państwo??

  Daniel 09/11/2011 10:14 Odpowiedz
 • Nie wiem dlaczego mnie to nie dziwi?

  http://boleslawiec.naszemiasto.pl/kontakty_adresy/75732,henryk-jasinski,id,t.html

  Nie chcieli wykonywać poleceń więc wylecieli jak Ziobro,Cymański i Kurski ?

  Stary Satyr 09/11/2011 08:30 Odpowiedz
 • Jutro opublikujemy komentarz pana Jasińskiego.

  Bernard 08/11/2011 22:30 Odpowiedz
 • Troszkę za dużo w gronie odchodzących tych, którzy już orkiestry organizowali i wiedzą jak to dobrze zrobić. Za dużo, aby nie wpłynęło to na najbliższy finał…

  Bernard 08/11/2011 20:29 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespół Pieśni i Tańca “Bolesławiec”, czyli konflikt którego nie ma… albo jest

Dziś w cyklu Protocool zapraszamy do lektury odpowiedzi na interpelacje radnego Dariusza Filistyńskiego, który na jednej z ostatnich sesji Rady...

Zamknij