Lis 8, 2010
3041 Wyświetleń
0 0

PRL

Napisany przez

W siedmiu na dziesięć newsów w podsumowaniu tygodnia lokalnej telewizji występuje obecny prezydent miasta. Na drukowanym POrtalu miłośnicy kandydata PO mogą np. wrzucić promujący go filmik  z YouTube, zwolennicy innych kandydatów – już nie.

Na portalu pewnego “dziennikarza” w sondzie wyborczej nie ma dwóch kandydatów.

Telewizja Lokalna do emisji spotów PO wymagała zgody pełnomocnika krajowego komitetu PO. Wymagała tego podobno jako jedyna telewizja w kraju.

Postanowiła też, że nie wyemituje jednego spotu komitetu Bogdana Nowaka.

Dodajmy kłamstwa w mediach na temat odmowy rejestracji listy komitetu Bogdana Nowaka. Dodajmy do tego fakt, że wszyscy kandydaci deklarujący start w wyborach mogli wypowiedzieć się w Telewizji Lokalnej a także wziąć udział w programie Rozmowa Tygodnia, ale nie dotyczyło to Ireny Dul i Dominika Chodyry.

Walka wyborcza w Bolesławcu nie polega na sporze kandydatów, programów i ofert dla wyborców. Walka wyborcza w Bolesławcu polega na zmaganiach z mediami.

Taki filmik mi się przypomniał:

 

Dobrze nam w tym PRL-u.

https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do PRL

 • Ale ja mam akcję . Bernard nie tłamś wolnego słowa . Każdy mówi co mu się podoba . Na tym polega wolność . Oczywiście nie można obrażać innych . Ale mówienie prawdy nie należy do nich .!! Tryton – jestem zwykłym wyborcą naprawdę . Mało tego jestem mniej wykształcony niż Ty . Nie obawiaj się ! to nie jest akcja kontrataku tylko normalnego postrzegania świata . Prawidłowego postrzegania świata .

  Daniel 08/11/2010 22:56 Odpowiedz
 • @Danielu,
  weź kilka głębokich oddechów, odpręż się.

  Bernard 08/11/2010 22:47 Odpowiedz
 • W lodówce też już masz Romana? we snach również? Pamiętaj Roman to nie agent Smith i jego multiplikacje, a Ty na Neo też raczej nie pasujesz :)
  http://www.youtube.com/watch?v=bekk8N_HiF0

  Tryton 08/11/2010 22:47 Odpowiedz
 • Diamologu!!?? Chyba monologu !! Tryton tylko mi nie mów ,że jesteś Piotrem Romanem bo zasłabnę . Coś o żabach wspominałeś poprzednio “gówniarz czy coś takiego ” Ucz się ucz pamiętaj to nie jest upokorzenie, tylko relatywne spojrzenie na świat .

  Daniel 08/11/2010 22:31 Odpowiedz
 • Danielu, podoba mi się Twój dialog z samym sobą. Taka przypadłość zdaje się jakoś się nazywa :). Cóż, nie przeszkadzam w tym interesującycm diamologu.

  Tryton 08/11/2010 22:15 Odpowiedz
 • Markiz de Sade proponował inny sposób postrzegania świata . Rozkosz jest sposobem kształtowania człowieka . Jak ukształtowana jest nasza klasa polityczna!!??

  Daniel 08/11/2010 21:39 Odpowiedz
 • proponuje prostamoluno.!!!!

  Daniel 08/11/2010 21:35 Odpowiedz
 • Cholera nawet nikt mnie nie poprawi . Żenada!?

  Daniel 08/11/2010 20:38 Odpowiedz
 • A najlepszy jest Dariusz Kwaśniewski – chłop (jak sam przyznał) miał problemy z pozyskaniem środków z UE po przez zagmatwane prawo. Chłop uczył się tego 6 lat – aż 6 lat . Co o takim człowieku myśleć !? . Leń jak Tusk czy głąb jak Niesiołowski. Co by nie było tragedia .IQ polityka jest między nieznanym przeistoczeniem małpy w homo sapiens – jak każdego socjalisty.

  Daniel 08/11/2010 20:28 Odpowiedz
 • Ciekawe gdzie tryton!? nadrabia wiedzę i uczy się zrozumienia wypowiedzi innych !? czy już się nie chce odzywać bo walnie jakąś gafę . No ale cóż ,nie osiągnięcie myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym to problem . Szczególnie dla polityka megalomana .

  Daniel 08/11/2010 20:21 Odpowiedz
 • Czwarta władza pomaga autorytarnemu totalitaryzmowi . Tylko wymiana debilizmu politycznego nas uratuje. Teoria Freuda o naturalnej selekcji musi być wprowadzona . Czyli kapitalizm rzeczywista władza sprawowana przez społeczeństwo .

  Daniel 08/11/2010 19:47 Odpowiedz
 • z praktyki wiem, ze kazdy pracownik budowlany lubi lody

  fobiak 08/11/2010 19:25 Odpowiedz
 • nie dziwi mnie zachowanie cimnego ludu bo ciemny lud od tego jest aby sie tak zachowywac, aby sie nie dac oswiecic. dziwi mnie zachowanie demokraty bernarda, ktory sie wspiera historycznie, szkoda, tylko, ze nie zgania winy na augusta poniatowskiego lub na boleslawa smialego bo gdyby zyl to by sie po uszy usmial. prl-u juz nie ma ponad 20 lat a wine za cale obecne dobro demokratyczne musi ponosic prl, byle tylko nie PANOWIE kandydaci na prezydenta lub ich kochane moniczki. to nie ja sie tlumaczylem na portalu u innego dziennikarza, ze nie jestem pedalem, co nie przeszkadza w tym aby zadowolic sie lodem, zreszta.

  fobiak 08/11/2010 19:23 Odpowiedz
 • @fobiak- dokładnie tak jest .Działania nomenklatury do tego właśnie zmierzały . Ciemny lud myśli ,że się uwolnił od tego , a tak naprawdę to działanie wizerunkowe . Ale jak powiedziałem wcześniej -Jaki naród , taka władza . Mało tego , to dalej jest socjalizm pod postacią demokracji , a teraz ten ustrój osiągnął stadium OLIGARCHII .

  Daniel 08/11/2010 18:57 Odpowiedz
 • lata 1948-1956 (8 lat) to lata stalinizmu
  lata 1981-1989 (8 lat) to lata rozmontowania
  8 lat panowie potrzebowali aby stac sie sekretarzami i 8 lat sekretarze potrzebowali by stac sie ponownie panami, ciemny lud byl, jest i bedzie ciemnym ludem. nie musze wypisywac, kto z korzeniami z pzpr czy sb zbudowal sobie gniazdko w solidarnosci. panowie sekretarze nie oddali wladzy, nie znikneli ze sceny politycznej, zaslonili sie demokracja i serwuja ciemnote ludowi.
  bernard, tylko gdzie tutaj jest prl?
  czesto sie zadrza, ze miesza sie tobie pzpr z prl a solidarnosc to przeciez tez dziecko prl-u ty zreszta tez.

  fobiak 08/11/2010 18:50 Odpowiedz
 • Co tu dużo gadać . Ta nasza “kablowa” telewizja jest podporządkowana swojemu pracodawcy . To tak samo jak Walcowa wyremontowała stadion Legii . Jak wiadomo właścicielem Legii jest firma ITI (czyli właściciel TVN). Wiadomo ,że firma ITI odwdzięczy się pani Walcowej – jak to w naturze bywa. Więc Bolesławianie nie spodziewajcie się po tej naszej telewizji obiektywizmu , który to tak potrzebny jest w dzisiejszych czasach . Sumując -co do naszego samorządu- nie może byc właścicielem lub współudziałowcem , z uwagi na możliwość złodziejskich praktyk w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu . Media grają jak “władza” zagra- czyli właściciel. Reżim trzyma się mocno – ale jak się ma media można wszystko. Szkoda gadać !!

  Daniel 08/11/2010 18:08 Odpowiedz
 • A czego spodziewałeś się po absolwencie Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego ?
  Babcia nie powtarzała Ci – “czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci ….”

  Julian 08/11/2010 17:16 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory jak piosenka biesiadna

Odbudowujemy nasz szlachetny gród z wielkim mozołem wykorzystując na to środki własne zadłużając się jak i zewnętrzne. Sądzimy, że jesteśmy...

Zamknij