Mar 31, 2017
1732 Wyświetleń
14 1

Gdzie jest 3,5 mln ze sprzedaży dworca PKS?

Napisany przez
300x300px_cocodrilo-01

Ostatnia sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego, przy okazji protestu załogi PKS, była okazją do rozmowy na temat kondycji finansowej powiatowej spółki.

Jak zapewne większość z nas pamięta, w ubiegłym roku, powiatowa (w 100 %) spółka transportowa PKS sprzedała, za 3,5 mln,  nieruchomość pod budowę galerii z funkcją dworca… Dziś ani starosta, ani prezes spółki nie są w stanie lub nie chcą dokładnie wyjaśnić na co wydano / wydawane są pieniądze, które w znaczny sposób podreperowały budżet spółki.
Podczas sesji Rady Powiatu 30. marca, załoga w swoim piśmie zwróciła uwagę na fakt, że nie są realizowane zapowiedzi zarówno władz powiatu jak i spółki w zakresie zakupu nowego taboru (nowych pojazdów), a to było priorytetem. Tak też zapewniano radnych podczas przymiarek do sprzedaży gruntu PKS w roku 2016.

Kiedy w 2016 roku stawała na sesji Rady Powiatu sprawa sprzedaży dworca PKS, żywotnie zainteresowani tematem byli m.in. prezydenccy radni Forum… Tylko, że wtedy nie byli koalicjantem pod rękę z SLD i PO. Dziś nabrali wody w usta i nie dopytywali co się stało, co się dzieje z 3,5 mln zł ze sprzedaży dworca pod galerię. Podczas wczorajszej sesji zwróciłem się do starosty z pytaniem czy zna plan finansowy „swojej” spółki na rok 2017; z rozbrajającą szczerości przyznał, że nie zna tego dokumentu. Wychodzi na to, że właściciel spółki (zarząd powiatu) nie do końca ma wiedzę dot. realizacji budżetu 2016 oraz planów na 2017 rok i dalsze lata. Kiedy zwróciłem się z pytaniami o konkretne wydatki z puli 3,5 mln zł w oparciu o zapisy planu finansowego spółki, zarówno prezes jak i starosta zaczęli kluczyć zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa (sic!); Tajemnicą przedsiębiorstwa w odniesieniu do spółki, której tak naprawdę właścicielem nie są władze powiatu, a każdy z podatników, ponieważ jest to, jak wyżej wspomniałem, spółka w 100% powiatowa.

Brak wiedzy, zła wola, albo udawanie w zakresie dotyczącym jawności tej części finansów spółki świadczyć może, że kwota 3,5 mln zł jest lub już została wydana w sposób niezgodny z deklaracjami władz powiatu i oczekiwaniami pasażerów, czyli podatników.
Było 3,5 mln zł – nie ma 3,5 mln zł.

Poniżej relacja tv Bolesławiec z tej części sesji Rady Powiatu.

Kategorie:
Małkowski · news
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec - Świeradów Zdrój, to przestrzeń, w której aktualnie przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec. Aktualnie radny powiatu bolesławieckiego. Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Poszukujący jeszcze Bóg jedyny wie czego. Zapraszam również na moją stronę www.maciejmalkowski.pl

Komentarze do Gdzie jest 3,5 mln ze sprzedaży dworca PKS?

  • A kto zapłacił te tylko 3,5 mln. To jakaś kpina, jak działki ida po 12 mln.w centrum

    daniel 07/04/2017 21:36 Odpowiedz
  • I się Pan nie dowie:) Bo teraz rączka rączkę myje:)

    Człek prosty ale uczciwy 31/03/2017 11:49 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title