PaintedBird_baner_11_2015
3 lata temu
67 Wyświetleń
0 0

Ogłoszono nominacje do konkursu „Dolnośląski Gryf” – bolesławiecki NavSim znów ma szansę na nagrodę

Napisany przez
Joanna Pietraszkiewicz z firmy NAVSIM z pierwszą nagrodą i prezydentami Euroregionu.

Joanna Pietraszkiewicz z firmy NAVSIM z pierwszą nagrodą zeszłorocznego konkursu INNOVATION i prezydentami Euroregionu.

Bolesławiecka firma drugi rok z rzędu jest nominowana do Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności. Tegoroczni nominaci to dwadzieścia jeden firm i samorządów spośród 140 zgłoszonych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 października w Operze Wrocławskiej.

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego; za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób; za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska; za szczególne osiągnięcia w działalności rolniczej; za najlepszy samorządowy program rozwoju; za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności oraz za najlepsze osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości akademickiej.

Konkurs „Dolnośląski Gryf” organizowany jest przez Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Zachodnią Izbę Gospodarczą. Po raz pierwszy „Gryfy” wręczono w 2004 r. Ideą konkursu jest przede wszystkim promocja osiągnięć i dokonań gospodarczych w regionie. W skład jego kapituły wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych, biznesowych oraz samorządów.

NavSim – firma zajmująca się m.in. oprogramowaniem wspomagającym nawigację morską – jest jedyną nominowaną do nagrody firmą z powiatu bolesławieckiego.  W zeszłym roku NavSim został wyróżniony m.in.nagrodą INNOVATION Euroregionu Nysa (patrz foto). Wspomagał także swoją technologią próbę bicia rekordy w okrążeniu Ziemi, jaką podjął Roman Paszke. NavSim właśnie przygotowuje się do udziału w samotnym rejsie Kubu Strzyczkowskiego przez Atlantyk. Znany dziennikarz podejmuje to wyzwanie z okazji pięćdziesiątych urodzin radiowej Trójki a NavSim nie tylko wyposaża jacht w oprogramowanie nawigacyjne – będzie również wspomagać świeżo upieczonego żeglarza podczas rejsu a prezes NavSimu, Jacek Pietraszkiewicz, właśnie szkoli Strzyczkowskiego.

Kategorie:
news
http://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This
Menu Title