2846 Wyświetleń
2 0

16. TENIS PARK OPEN rozstrzygnięty

Napisany przez

Pierwszy turniej w sezonie a już wiele emocji, dużo ciekawych spotkań i dobrego tenisa, sporo niespodzianek. Dwóch pierwszych rozstawionych zawodników – Tomasz Ziembikiewicz i Roman Lisak odpadli już w drugiej rundzie – obsada była więc mocna.

W turnieju wystartowało 22 zawodników i zawodniczek. Po raz pierwszy mecze rozegrano w dwóch kategoriach MASTERS 100 i CHALLENGER 50. W finale kategorii CHALLENGER 50 Tomasz Kolek (Jelenia Góra) pokonał w super tie-breaku Klaudię Witas (Bolesławiec), która postanowiła tym razem rozegrać turniej w formule open. Duże gratulacje dla Klaudii za bardzo dobry występ wśród panów  – niewiele zabrakło do zwycięstwa w finale. Trzecie miejsce wywalczył coraz lepiej grający Maciej Zielonka.

W kategorii singiel kobiet wystartowało pięć zawodniczek(Monika Ośko, Anna Haftarczuk, Agnieszka Groth, Ewa Bączek, Adrianaa Partyka). Pierwsze miejsce zdobyła Monika Ośko wykazując się w finale niemałą walecznością i spokojem ducha. Przegrywając z Anią Haftarczuk 1:5 obroniła wiele piłek meczowych i w ostateczności wygrała 7:5. Tym samym drugie miejsce przypadło Ani Haftarczuk. W meczu o trzecie miejsce Aga Groth pokonała Ewę Bączek, która pomimo krótkiego stażu treningowego zakwalifikowała się do półfinału.

W turnieju MASTERS 100 również nie zabrakło niespodzianek i emocji. Niestety dwóch pierwszych rozstawionych zawodników – Tomasz Ziembikiewicz i Roman Lisak – odpadło już w drugiej rundzie. Dobry występ zaliczył Robert Twardowski, który w meczu o trzecie miejsce uległ Kacprowi Zwolskiemu. W finale wystąpił Michał Łapiński (Jelenia Góra) z po raz pierwszy grającym na kortach Tenis Parku Adamem Bukielem (Zgorzelec). Należy przyznać, że był to jeden z najlepszych meczy rozegranych w całej historii turniejów Tenis Park Open. Duże doświadczenie obu zawodników i bardzo wszechstronna i specyficzna gra Adama spowodowała, że mecz był bardzo interesujący dla kibiców.