Leasing ciągników siodłowych a finanse firmy
Biorąc ciągnik siodłowy na leasing nie trzeba określać swojej zdolności kredytowej. Nie musisz też dysponować sporym wkładem własnym. Jeżeli bank odmówił Ci udzielenia kredytu, leasing ciągników siodłowych pozwoli pozyskać pojazdy przy niewielkim zaangażowaniu kapitału przedsiębiorstwa i obniżania jego płynności finansowej. Spłacane raty masz szansę wykazać jako koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Sama spłata zobowiązania okazuje się wyjątkowo elastyczna. Z łatwością dostosujesz jej harmonogram do swoich potrzeb, np. do sezonowości w Twojej branży. Wysokość rat dopasujesz do aktualnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, tym samym unikając problemów z terminową spłatą. Do Twoich kosztów bieżących będą należeć wyłącznie opłaty leasingowe i wydatki eksploatacyjne.
Łatwe procedury i wygodna spłata
Do tego, by wziąć ciągnik siodłowy w leasing, zachęcają również ułatwione procedury księgowe. Pojazdy, z których możesz korzystać po podpisaniu umowy z leasingodawcą, nie zaliczają się do środków trwałych. Ich właścicielem pozostaje firma leasingowa. Oznacza to, że to do jej obowiązków należy wywiązywanie się z wszelkich formalności. Co ważne, leasing operacyjny zapewnia możliwość wykupu finansowego środka transportu po zakończeniu okresu umowy. Gdzie szukać najlepszych okazji na pozyskanie pojazdów? Korzystne oferty leasingu ciągników siodłowych znajdziesz pod adresem https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep. Z pewnością trafisz tam na propozycję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
Korzyści dla płatników VAT
Rozważając leasing ciągnika siodłowego warto mieć na uwadze, że w jego przypadku można odliczyć 100% podatku VAT od rat leasingowych i kosztów eksploatacyjnych. Tego rodzaju udogodnienie pozwala skutecznie obniżyć koszty podatkowe. W przypadku ciągników siodłowych nie obowiązują regulacje takie jak w wobec samochodów ciężarowych i osobowych, dlatego masz szansę na pełne odliczenie VAT. Podpisanie umowy leasingowej pozwala zatem istotnie zmniejszyć podstawę opodatkowania.
Leasingodawca właścicielem pojazdu
Kolejną korzyścią związaną z leasingiem ciągnika siodłowego jest fakt, że przedmiot umowy pozostaje formalnie własnością leasingodawcy. Choć pozornie wydaje się to niedogodnością finansowania, tak naprawdę dla przedsiębiorców pragnących rozwijać swoją firmę opisana cecha umowy okazuje się zaletą. Jeżeli chcesz pozyskiwać do swojego przedsiębiorstwa nowoczesny sprzęt i coraz lepsze pojazdy, wspomniana formuła będzie najlepszym rozwiązaniem. Kiedy umowa leasingowa wygaśnie, masz szansę kupić użytkowany ciągnik siodłowy albo zrezygnować z wykupu i podpisać kolejną umowę, której przedmiotem stanie się nowy pojazd. Dzięki temu odświeżysz wyposażenie firmy i unikniesz konieczności samodzielnej sprzedaży niepotrzebnego sprzętu.
Jeśli potrzebujesz nowych ciągników siodłowych dla swojej firmy, zdecyduj się na leasing. Finansowanie nie obciąży Twojej zdolności kredytowej. Leasing ciągników siodłowych nie wymaga też angażowania zbyt wielu środków własnych. Pozyskanie pojazdów w ten sposób nie zakłóci płynności finansowej Twojego przedsiębiorstwa, a wysokość rat możesz wygodnie dostosować do zaplanowanego budżetu.