Kołdra antyalergiczna – najważniejsze cechy
Kołdra antyalergiczna wyprodukowana z wełny kozy kaszmirskiej, wielbłąda bądź merynosów (owiec) zawiera lanolinę, jaka zabezpiecza produkt przed gromadzeniem się drobnoustrojów, a także wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki temu zachowuje swoją czystość przez bardzo długi czas. Jest wytrzymała. Świetnie się prezentuje nawet po kilku latach. Należy pamiętać o tym, że jedynie kołdry antyalergiczne, które mają dużą zawartość wełny, są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę osobom uczulonym.
Jednakże alergicy uczuleni na wełnę i lanolinę nie będą tego samego zdania. W tym przypadku warto wybrać kołdry ekologiczne z wypełnieniem lnianym, jedwabnym bądź bambusowym. W trakcie snu zarówno przeciwdziałają przegrzaniu, jak i zatrzymują ciepło, dzięki czemu organizm nie ulega wychłodzeniu. Przed wyborem pościeli antyalergicznej zalecana jest konsultacja z alergologiem, ponieważ diagnozowanie swojego uczulenia na własną rękę może wiązać się z dyskomfortem po zakupie pościeli antyalergicznej.
Gdzie warto kupić pościel antyalergiczną?
Pościel dla alergików warto kupić w zaufanych, wyspecjalizowanych sklepach, do których należy https://nyks.pl/. Musi mieć certyfikat, gdyż informacja na etykiecie nie jest wystarczającym dowodem na to, że użytkownik ma do czynienia z produktem antyalergicznym. Zawsze warto dopytać sprzedawcę o niezbędne atesty. Przed zakupem takiej kołdry należy również pamiętać o wymierzeniu wysokości oraz szerokości łóżka. Nie może być ona mniejsza od materaca.
Zanim użytkownik zajmie się praniem kołdry antyalergicznej powinien zapoznać się z zaleceniami producenta, które są umieszczone na metce. Do tego celu należy używać delikatnych środków piorących. Również suszenie powinno przebiegać w optymalnych warunkach, jeśli użytkownik nie korzysta z suszarki bębnowej. Przed korzystaniem z produktu kołdra antyalergiczna musi być dostatecznie wysuszona. Jednak nie można jej wystawiać na intensywne działanie promieni słonecznych ze względu na możliwość zniwelowania puszystości i licznych zniekształceń.