bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

Nowoczesna promocja ceramiki bolesławieckiej – debata specjalistów i bolesławieckich uczniów

W czwartek 24 października 2024 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprosiło uczniów kl. 3 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego do udziału w wydarzeniu całkowicie nowego formatu – debacie dotyczącej nowoczesnych metod promocji z wykorzystaniem mediów społecznościowych oraz strategii ochrony marki ceramiki bolesławieckiej.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w nowym budynku Muzeum Ceramiki i składało się z dwóch części. W pierwszej skupiliśmy się na zaprezentowaniu młodzieży praktycznych zagadnień związanych z marketingiem i promocją. Zadbali o to specjaliści, którzy na co dzień zajmują się marketingiem w największych zakładach ceramicznych w Bolesławcu. Jako przedstawicieli Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu gościliśmy pana Mariusza Ochockiego, głównego projektanta i kierownika artystycznego oraz panią Agnieszkę Kędzierską, starszego specjalistę ds. handlu i marketingu, która zaprezentowała szeroką strategię promocji realizowanej przez firmę na wielu płaszczyznach. Zakłady Ceramiczne “BOLESŁAWIEC” reprezentował pan Wojciech Huczyński, dyrektor ds. marketingu i handlu, oraz pani Weronika Popescu-Piątek, specjalista ds. promocji i reklamy, która przedstawiła interesującą prezentację dotyczącą realiów nowoczesnej promocji ceramiki bolesławieckiej.  Po każdym z wystąpień następował czas na pytania publiczności do prelegentów. Pierwszą część spotkania podsumowało wystąpienie Krzysztofa Hewaka, prezesa Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych RP.

Drugą część spotkania stanowiła debata, w trakcie której młodzież zastanawiała się nad przepisem na skuteczną, nowoczesną reklamę ceramiki bolesławieckiej. Dzięki zastosowanej formule udało się zestawić odczucia i przemyślenia młodzieży z wiedzą fachowców, którzy także mieli możliwość lepszego poznania zmiennego i wciąż nieco tajemniczego świata współczesnej młodzieży.

Muzeum Ceramiki pragnie podziękować wszystkim osobom oraz instytucjom, bez których organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa. Wielki ukłon należy się pani dyrektor ZSOiZ Renacie Paszko, pani wicedyrektor Dorocie Wojtyniak oraz nauczycielce, wychowawczyni i artystce pani Edycie Orlińskiej za opiekę nad młodzieżą oraz zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia. Wyrazy wdzięczności Muzeum kieruje również pod adresem Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” i Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, które zgodziły się oddelegować swoich specjalistów na spotkanie oraz przedstawicielowi Urzędu Miasta Bolesławiec i prezesowi Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych RP.

Debata była jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach trwałości projektu “Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”. Wpisała się też w tegoroczny XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki 2024 odbywający się pod hasłem przewodnim “Trenuj umysł!”.

Już niebawem Muzeum powróci z kolejnymi ciekawymi inicjatywami.

Exit mobile version