wrz 4, 2024
540 Wyświetleń
0 0

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem – gdzie ją znaleźć?

Napisany przez
Praca w Niemczech to dla wielu osób z Polski szansa na lepsze zarobki i nowe doświadczenia zawodowe. Jednym z aspektów, który może wpływać na decyzję o podjęciu pracy, jest zapewnienie przez pracodawcę zakwaterowania. Takie gwarantowane jest m.in. opiekunkom seniora w Niemczech. Na jakich zasadach?

Praca z zakwaterowaniem w opiece w Niemczech

W sektorze opieki nad osobami starszymi zakwaterowanie jest często zapewniane jako część umowy. Opiekunki mogą mieszkać bezpośrednio w domach podopiecznych lub w pobliskich mieszkaniach. Standard mieszkania oraz warunki można poznać, przeglądając oferty pracy w Niemczech dla opiekunek na https://opieka.felizajob.pl/oferty-pracy/. Standardowo zakwaterowanie obejmuje prywatny pokój z łazienką oraz dostęp do części wspólnych takich jak kuchnia, jadalnia, salon, ogród. Takie rozwiązanie zapewnia bliskość do pracy i ułatwia codzienne obowiązki.

Jaki jest koszt zakwaterowania opiekunki seniora w Niemczech?

W większości przypadków opiekunki osób starszych pracujące w Niemczech nie płacą za zakwaterowanie. Koszt zakwaterowania zazwyczaj pokrywany jest przez pracodawcę lub agencję, co stanowi ważny element pakietu wynagrodzenia i warunków pracy. Jednak istnieją różne modele współpracy, które mogą wpływać na to, kto ponosi koszty zakwaterowania. O koszty zakwaterowania warto zapytać jeszcze przed podpisaniem umowy. Dlaczego? Ponieważ w Niemczech są one wysokie. Za kawalerkę w Berlinie trzeba zakładać ok. 700-1200 euro miesięcznie, jeszcze drożej jest w Monachium czy Frankfurcie. Dodatkowym kosztem jest kaucja i opłaty za ogrzewanie, wodę, wywóz śmieci czy administrowanie budynkiem. Bez wątpienia więc praca w Niemczech z zakwaterowaniem jest korzystnym rozwiązaniem.

Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla opiekunki seniora w Niemczech?

O ile darmowe zakwaterowanie dla opiekunki seniora w Niemczech to standard, to wyżywienie nie zawsze jest częścią umowy. Zdarza się jednak, że jeśli opiekunka mieszka w domu podopiecznego, może korzystać ze wspólnej lodówki. Praktyka ta jest też stosowana, kiedy to opiekunka odpowiada za przygotowywanie posiłków oraz/lub zakupy. W przypadku, gdy wyżywienie jest w pakiecie, a opiekunka ma specjalne wymagania dietetyczne, warto ten fakt zgłosić przed podjęciem pracy.

W rzadkich przypadkach, gdy wyżywienie nie jest wliczone w umowę, opiekunka może otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie na pokrycie kosztów żywności. Dodatkowo ma też udostępnioną kuchnię, gdzie może samodzielnie przygotowywać posiłki dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish