Mar 26, 2020
575 Wyświetleń
0 0

Pożyczki bez przelewania grosza? Sprawdź, jak z nich skorzystać!

Napisany przez

Kiedy chcemy otrzymać pożyczkę bez wychodzenia z domu, pożyczkodawca musi zweryfikować nasze dane. Jak tego jednak dokonać, jeżeli nie mamy możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego? Jak się okazuje, instytucje finansowe mają skuteczne i bezpieczne rozwiązanie.

1. Weryfikacja tożsamości

2. Alternatywa przelewu

3. Czy pożyczki bez przelewu grosza są bezpieczne?

4. Inne rozwiązania umożliwiające wzięcie pożyczki

Weryfikacja tożsamości

Obecnie pożyczki bez przelewania grosza cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory, kiedy chcieliśmy się ubiegać o pożyczkę bez wychodzenia z domu, musieliśmy podać nasze dane z dowodu osobistego, które były następnie weryfikowane przez przelew na symboliczny grosz z naszego konta bankowego.

Cała procedura miała na celu zmaksymalizowanie bezpieczeństwa, aby pożyczka była brana tylko na właściwą osobę i nie następowało żadne wyłudzenie danych. Jednakże nie każdy mógł z tej opcji skorzystać. Dotyczyło to przede wszystkim osób, które miały na koncie debet i wykonanie przelewu było uniemożliwione.

Alternatywa przelewu

Instytucje pozabankowe postanowiły zatem wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i poszukały innych rozwiązań, które byłyby równie bezpieczne, co wykonanie przelewu z konta osobistego. W ten sposób powstały zewnętrzne systemu weryfikacji klientów przez internet, które nie pobierają pieniędzy, a wyłącznie sprawdzają nasze dane.

Jedną z takich aplikacji jest KontoConnect, z którego korzysta spora liczba pożyczkodawców. Umożliwia on zalogowanie się na konto bankowe. Dzięki temu ma on dostęp do podstawowych informacji, które podaliśmy wcześniej we wniosku. Jeśli dane się zgadzają, nasza weryfikacja zostaje zakończona sukcesem.

Innym popularnym systemem jest również aplikacja Instantor. Działa ona na takiej samej zasadzie, co KontoConnect. Jednakże w przeciwieństwie do niego system może sprawdzić także dodatkowe informacje jak nasze dochody. Dzięki temu może on wpłynąć na ocenę naszej zdolności kredytowej, a co za tym idzie – na decyzję ze strony pożyczkodawcy.

Czy pożyczki bez przelewu grosza są bezpieczne?

Wiele osób obawia się, czy zalogowanie na konto bankowe za pomocą zewnętrznej aplikacji jest bezpieczne. Z racji, że taki system może mieć dostęp do wielu naszych poufnych danych, logujmy się tylko wtedy, kiedy dana aplikacja jest zaufana. Jeżeli zostaliśmy na nią przekierowani bezpośrednio ze strony pożyczkodawcy, to nie mamy podstaw do obaw.

Warto także sprawdzić adres URL. Zwróćmy uwagę na to, czy jest on prawidłowy, nie zawiera literówek, a połączenie jest bezpieczne. Powie nam o tym kłódka, umieszczona po lewej stronie pasku z adresem URL. Oznacza to, że strona, na jakiej się znajdujemy, posiada certyfikat SSL, a połączenie z nią jest szyfrowane, a zatem nasze dane nie zostaną wykorzystane przez niepowołane do tego osoby.

Pamiętajmy również, że nawet kiedy przelew nie jest wymagany, nie oznacza to, że złodzieje mają ułatwioną drogę do wzięcia na nas pożyczki. W końcu będą oni potrzebowali nie tylko informacji z naszego dowodu osobistego, ale również musieliby posiadać pełen dostęp do konta bankowego.

Inne rozwiązania umożliwiające wzięcie pożyczki

Aplikacje takie jak Instantor czy KontoConnect to sprawdzone systemy weryfikacji klientów przez pożyczkodawców. Jednakże co w przypadku, jeśli nie posiadamy konta bankowego? Jak się okazuje, wciąż możemy otrzymać wtedy dodatkową gotówkę.

Sprawdzonym sposobem jest staranie się o udzielenie pożyczki w domu do ręki bądź też przez realizację czeku na poczcie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla osób bez konta, ale także dla tych, którzy mają obciążone konto przez egzekucję komorniczą. Dzięki takim rozwiązaniom pożyczkodawca jest w stanie dotrzeć do każdej osoby, która potrzebuje dodatkowych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zarobić w czasach zarazy? Poradnik dla freelancerów!

Nie jestem jakimś guru biznesu ani motywacyjnym coachem, ale wierzę że aktualna sytuacja epidemiologiczna to tylko przejściowe "wąskie gardło", z...

Zamknij