Lut 7, 2020
624 Wyświetleń
0 0

Potomstwo XXS

Napisany przez

Pierwsze, bliźniacze potomstwo pary pigmejek karłowatych Yara i Mocovi, mieszkających od roku w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec. 

 Z wagą około 140g i wysokością około 15cm pigmejki karłowate są najmniejszymi małpami na świecie. Oczywiście miniaturowe jest także ich potomstwo o wadze urodzeniowej 15g, o czym w Wigilijny wieczór 2019 mogli się przekonać opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo.

Podczas kiedy ciąży Yary nie dało się nie zauważyć, ze względu na coraz bardziej zaokrąglający się brzuch, to ze znalezieniem potomstwa po urodzeniu, które ukryło się w futrze rodziców nie było już tak łatwo. Ponieważ to głównie ojciec, a w przypadku kolejnych porodów także starsze rodzeństwo odpowiedzialne jest za opiekę nad młodymi, nie łatwo jest ustalić kto i gdzie się właśnie znajduje. Biologiczną ideą stojącą za dzieleniem obowiązków wychowawczych jest oszczędzanie sił matki, aby mogła ona inwestować energię w produkcję mleka.

Dwoje nowych mieszkańców görlitzkiego zoo, ze względu na ich datę urodzenia oraz bez względu na płeć otrzymało imiona Santa i Claus.

Goście będą mogli zobaczyć rodzinę pigmejek, kiedy temperatura na zewnątrz osiągnie dwucyfrowe wartości. Pochodzące z tropików mini-małpki uwielbiają raczej przytulne temperatury.
Foto: Danilo Dittrich

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Projekt wnętrza – do kogo się udać?

Aranżacja wnętrza staje się ostatnio coraz popularniejszym tematem. Bardzo dynamiczny rozwój miał miejsce w przypadku firm, świadczących tego typu usługi....

Zamknij