Paź 12, 2019
671 Wyświetleń
0 0

Cała Polska śpiewa pieśni polskich kompozytorów

Napisany przez

Teatr Stary (ul. Teatralna 1, Bolesławiec)
26 października 2019, godz. 19.00
27 października 2019, godz. 12.00 – koncert dla dzieci
wstęp wolny

Fundacja Amicus zaprasza na koncert organizowany w ramach projektu, który ma na celu zaktywizowanie różnych grup wiekowych do wspólnego poznania dorobku muzyki polskiej oraz do wspólnego muzykowania. Pomysłodawcy projektu pragną zachęcić uczestników do powrotu do korzeni – wspólnego śpiewania w domach, które skupiało ludzi wokół idei patriotyzmu.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej artyści zaangażowani w projekt wykonają dla publiczności koncert złożony z najpiękniejszych arii i pieśni polskich kompozytorów, a także solowych utworów fortepianowych.

W drugiej części – po wprowadzeniu merytorycznym, rozgrzewce i rozśpiewaniu – publiczność śpiewać będzie pieśni polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ignacego jana Paderewskiego i innych.

Wykonawcy:

Magdalena Krysztoforska-Beucher (sopran)

David Beucher (tenor)

Anna Hajduk (fortepian)

Organizatorem koncertu jest Fundacja Amicus.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.eu

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Śpieszmy się tankować, w niedzielę wybory!

Zdajecie sobie sprawę z tego, że bolesławieckie ceny paliw niemal nieustannie są wyższe o kilkanaście a czasem ponad dwadzieścia groszy...

Zamknij