Wrz 6, 2019
680 Wyświetleń
1 0

Niesamowity powrót wydry

Napisany przez

Po czteromiesięcznej przerwie samiec wydry Yourek dobrowolnie wraca do Görlitzkiego Zoo

Marcowa burza nagle zmieniła życie samca wydry oraz sześciu mieszkających z nim szopów. Drzewo które zawaliło się na ogrodzenie wybiegu, umożliwiło ucieczkę całej siódemce. Podczas gdy szopy pracze przy pomocy pułapek, smakołyków oraz nocnych dyżurów pracowników, po pięciu dniach znów siedziały w wybiegu z naprawionym płotem, samiec wydry urzędował w sąsiednim stawie z łabędziami. Wszelkie próby złapania go zakończyły się fiaskiem. Staw po krótkim czasie przestał być dla niego atrakcyjny, więc pożegnał się całkowicie z zoo.Aby wybieg nie pozostał na stałe bez wydr, w ramach europejskiego programu hodowlanego wydr pozyskano rocznego samca „Marka” z warszawskiego zoo, który  przeniósł się do Görlitz.

                                                                                                                                         

To co wydarzyło się później, jest co najmniej kuriozalne! Niecały tydzień po przyjeździe Marka nagle na stawie wśród ptaków zapanował niepokój: przestraszone wyszły na ląd. Wyraźne wskazywało to na obecność wodnego drapieżnika. Czy to naprawdę mógł być Yourek? Pracownicy zoo zastawili wszystkie dostępne pułapki, po trzech dniach udało się schwytać wydrę. Kontrola mikro-czipa potwierdziła, że to Yourek. W trakcie wędrówek po görlitzkich zbiornikach wodnych stracił na wadze, ale poza tym był zdrowy i radosny. Po tygodniu obserwacji w stacji kwarantanny goście mogą ponownie obserwować
go na wybiegu. Gdzie był i czego doświadczył, pozostaje tajemnicą. Wrócił jednak dobrowolnie. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej….


Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

 

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Po dwóch miesiącach na siłowni (seria z Damianem Śliwińskim)

Cześć! Minęły już dwa miesiące odkąd rozpocząłem treningi personalne z Damianem Śliwińskim. Czy widać już poprawę sylwetki? Zobaczcie sami!

Zamknij