Cze 21, 2019
588 Wyświetleń
1 0

Czytanie artykułów w Internecie – warto, czy nie?

Napisany przez
Codziennie w Internecie natykamy się na treści. Mogą być nam one podawane w formie wideo, grafiki lub tekstu. I na tym ostatnim warto się skupić. Ile razy trafiamy na artykuł, który naprawdę warto przeczytać? Który nie jest przykryty milionem reklam, porusza ważną tematykę, napisany jest na najwyższym poziomie i po prostu aż chce się go przeczytać? Rzadko, prawda? Nam też się to zdarza. Wydaje nam się, że coś jest ciekawe, a okazuje się, że jest tylko ładnie opakowane, a w środku… Nic ciekawego. Jak się przed tym bronić?

Treści w Internecie

Codziennie wpadamy w Internecie na jakieś artykuły. Mniej lub bardziej ciekawe. Opatrzone chwytliwą grafiką i sprawnie skonstruowanym, ciekawym tytułem. Wchodzimy, bo wydaje nam się, że możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego, że naprawdę warto jest to przeczytać. W rzeczywistości – dostajemy wielkie nic, rozczarowanie. Niesprawdzoną informację, rozdmuchaną zupełnie niepotrzebnie, w której dziennikarz nie do końca wiedział jak operować słowem pisanym. To częsta praktyka – tak, jak wypuszczanie “fake news”, czyli zupełnie niesprawdzonych wiadomości, których celem jest jedynie zainteresowanie użytkownika, a potem jego ogłupienie lub wywołanie niepokoju. Z artykułami też tak może być – możemy dostać merytorycznie wielkie nic. Serwisy zarabiają na reklamach, więc kliknięcie jest niesamowicie ważne. Czytelnik w tym wszystkim zupełnie się nie liczy.

Merytoryczne artykuły w Internecie? Coś takiego istnieje?

Tak, całe szczęście tak. Dobrze widać to na stronie https://pinbook.pl/, która ewidentnie nie stawia na ilość, ale na jakość. Dziennikarstwo okazuje się być na dobrym poziomie, a strona jest bardzo czytelna i ewidentnie nie skupia się na kliknięciu, ale na potrzebach czytelnika. Dzięki temu można dobrać do swoich zainteresowań odpowiednie treści, poczytać o kinematografii czy zapoznać się z aktualnymi wydarzeniami z Polski i ze świata. A dodatkowo – znajduje się tam wiele podstron, które dają sporo możliwości i zaliczyć można do nich m.in. horoskop, opinie czy firmy. Jak to mówią – “dla każdego coś dobrego”.

W zestawieniu z innymi serwisami – Pinbook naprawdę świeci najjaśniej. Na innych stronach mnogość nieprawdziwych informacji i słabego dziennikarstwa bardzo przebija. Oczywiście nie we wszystkich – nie można bowiem generalizować, ale na znacznej większości.

Jak chronić się przed złymi treściami w Internecie?

Można omijać szerokim łukiem strony, które ewidentnie nie wspinają się na swoje wyżyny – mają słabych dziennikarzy, sięgają po fake newsy, tworzą “baitowe” tytuły czy nie podają w swoich treściach żadnych ważnych informacji z naszego punktu widzenia. Warto nauczyć się myśleć krytycznie i dzielić niektóre wiadomości i artykuły przez pół. Na pewno wtedy będziemy nieco spokojniejsi i szczęśliwsi. I oby w Internecie przyszło wszystkim trafiać tylko na dobrej jakości materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jedź luksusowo na wakacje!

 Aby Twoja podróż przebiegała bezpiecznie, ekonomicznie i luksusowo, oferujemy świetne, przestrzenne auto w znakomitym stanie technicznym. Mamy dla Ciebie do wynajęcia bardzo...

Zamknij