22 maja, 2019
534 Wyświetleń
0 1

Jesteś ofiarą lub świadkiem przestępstwa? W regionie działa sieć punktów pomocy!

Napisany przez

Siedem punktów wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz ich bliskich ruszyło na terenie całego regionu. Prowadzi je Fundacja Edukacji Nowoczesnej w ramach projektu „Udzielanie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym oraz udzielanie pomocy świadkom i osobom im najbliższym z obszaru jeleniogórskiego”. Zakres oferowanej pomocy jest szeroki, a korzystać z niej może każdy.

Punkty działają w Lwówku Śl., Lubaniu, Zgorzelcu, Bolesławcu, Kamiennej Gorze, Piechowicach i Jeleniej Górze . Ofiary mogą tam liczyć na kompleksową pomoc psychologów, terapeutów i prawników. Możliwe jest także uzyskanie wsparcia finansowego na zakup żywności, odzieży i sprzętu AGD, badania lekarskie, wydatki mieszkaniowe, rehabilitację oraz szkolenia ułatwiające znalezienie pracy.

Głównym założeniem projektu jest przede wszystkim szybkie i bezzwłoczne działanie, tak aby osoby znajdujące się w kryzysowych sytuacjach mogły znaleźć pomoc w jednym miejscu i nie musiały odwiedzać wielu instytucji.

W ramach projektu funkcjonuje także infolinia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem – to numer 792 973 850.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespół “Pokolenia” w Teatrze Starym

Grupa muzyczna "Pokolenia" to wielopokoleniowy zespół rodzinny, istniejący od 2012 roku. Nazwa grupy nawiązuje  do stylu wykonywanej przez nią muzyki,...

Zamknij