Mar 8, 2019
600 Wyświetleń
1 0

„Witaj Maluchu” – bezpłatnie przez rok do Naszego Zoo w Görlitz!

Napisany przez

Od pięciu lat wszyscy rodzice zgłaszający narodziny dziecka w bolesławieckim Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują bezpłatny bilet wstępu do Naszego Zoo w Görlitz dla dziecka i dorosłego opiekuna. Projekt „Witaj Maluchu!” to zaproszenie do integracji i wychowania w zgodzie z naturą, wpajania dobrych nawyków i aktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu.

Projekt, który Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec we współpracy z Miastem Görlitz zainicjowało w 2012, rozszerzono o kolejne, zarówno polskie (Zgorzelec, Bolesłwiec, Lubań),  jak i niemieckie (Bautzen, Löbau) miasta. W ramach projektu rodzice nowo narodzonych dzieci, odbierając akt urodzenia w urzędzie stanu cywilnego otrzymują kupon na roczny bilet. Kupon można zrealizować w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz – Zgorzelec przy Zittauerstr. 43, za okazaniem odpisu skróconego aktu urodzenia.
Ściśle mówiąc, bilet otrzymuje matka lub ojciec, gdyż dzieci do lat 3 nie płacą za wstęp w Naszym Zoo. Można go  zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie. Co jeśli minie data pierwszych urodzin?  Kupon nie przepada. Można go zrealizować na czas jaki pozostał do ukończenia 24 miesiąca życia.  Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to co znamy i kochamy potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę gatunków jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać ubezpieczenie autocasco?

Rozważasz zakup autocasco, ale nie wiesz, jak znaleźć odpowiednią ofertę? Nie Ty jeden – w podobnej sytuacji znajduje się wielu...

Zamknij