Lut 22, 2019
434 Wyświetleń
0 0

Mały osiołek Fritz, pierwszym zwiastunem wiosny w Naszym Zoo.

Napisany przez

W końcu jest, osiemnaste źrebię oślej pary Camilli i Herberta. Pracownicy oraz goście Naszego Zoo mogą odetchnąć z ulgą, gdyż wyliczony termin porodu został już przekroczony.  W związku z tym w ostatnich tygodniach uważnie obserwowano rosnący brzuch Camilli, można było nawet zauważyć kopnięcia źrebięcia
w łonie matki.  Ale już jest! Fritz, wesoła miniaturka osiołka, odkrywa otaczający go świat fikając koziołki pod bacznym okiem mamy Camilli. To uroczy widok!
Dla Herberta jednak, kilka następnych tygodni nie będzie wyglądać już tak radośnie. Z doświadczenia wiadomo, iż jego zainteresowanie potomstwem ukochana Camilla skwituje typowym dla osłów, ostrzegającym kopnięciem.

Foto: www.zoo-goerlitz.de,C.Wess

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Monodram “Kobieta-rakieta”

Teatr Stary 2 marca 2019 godz. 19.00 wstęp wolny Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza w ramach cyklu „Powiatowe spotkania z...

Zamknij