Lut 13, 2019
473 Wyświetleń
0 0

Proponujemy lekturę na luty

Napisany przez

W lutowej odsłonie akcji Książka miesiąca od IBUK LIBRY, proponujemy publikację Andrzeja Chwalby, Ostatni salon PRL. Rzecz o Franciszku Xawerym hrabim Pusłowskim.

 

Opowieść o ekscentrycznym dyplomacie, tłumaczu, poecie, kolekcjonerze dzieł sztuk – hrabim Franciszku Xawerym Pusłowskim, który przed i po wojnie prowadził w Krakowie salon chętnie odwiedzany przez arystokrację, artystów, sportowców czołowych polityków polskich i zagranicznych (np. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Herbert Hoover).

Autor w lekki i anegdotyczny sposób przedstawia zarówno wątki biograficzne, jak i ówczesne obyczaje. Całość uzupełniona jest ciekawymi zdjęciami i nieznanymi dotychczas dokumentami.

Książka dostępna jest w darmowym dostępie do 28 lutego 2019 r.

Zachęcamy do lektury!

Kody PIN umożliwiające korzystanie z platformy książek elektronicznych dostępne są w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu .

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczki pozabankowe – czym kierować się przy wyborze?

Polacy chętnie korzystają z możliwości zaciągnięcia pożyczki pozabankowej. Jednym z powodów jest fakt, że otrzymane pieniądze mogą przeznaczyć na dowolny...

Zamknij