Sty 25, 2019
376 Wyświetleń
1 1

Heidi po kuracji odchudzającej

Napisany przez

Po ponad czterech miesiącach nieobecności nareszcie z powrotem w Naszym Zoo: staroniemiecka czarno-biała krowa nizinna Heidi od września 2018 przebywała na diecie odchudzającej nad jeziorem Berzdorf. Powodem było kilka kilogramów za dużo tu i tam, co utrudniało Heidi zajście w ciążę.

Po tym jak wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się, trzeba było szukać nowego rozwiązania. We współpracy z “Bauern am See” (rolnikiem przy jeziorze) podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad jezioro. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadawały się do tego projektu,
a przebywanie w większym stadzie gwarantowało Heidi znacznie więcej ruchu.
Przy okazji byk w stadzie zwiększył szansę Heidi na ciążę. Podczas gdy zwykle sztuczna inseminacja u bydła jest bezpieczną drogą do zapłodnienia, Heidi zdaje się cenić sobie naturalnego byka. W odróżnieniu od zeszłorocznych prób sztucznego zapłodnienia, które nie odniosły pozytywnych skutków, badanie ciążowe po powrocie znad Berzdorfu ostatecznie wykazało pozytywny wynik.

Eksperyment powiódł się zatem na całej linii: od połowy stycznia ciężarną, odchudzoną Heidi można ponownie zobaczyć na terenie zagrody wiejskiej w Naszym Zoo. Przypuszczalnie w lipcu powinno przyjść na świat ósme potomstwo czarno-białej krowy nizinnej, na które z wielką radością oczekują zarówno pracownicy jak i goście Naszego Zoo.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
NOWE BOLEC NIUS – Mieczysław Marian i Kolec.Info

Prezydent Bolca Mieczysław Marian zebrał swoich pretorian i zaprezentował im nową strategię informacyjną o kryptonimie Kolec stolec. - Jak wszyscy...

Zamknij