Sty 24, 2019
810 Wyświetleń
10 0

NOWE BOLEC NIUS – Mieczysław Marian i Kolec.Info

Napisany przez

Prezydent Bolca Mieczysław Marian zebrał swoich pretorian i zaprezentował im nową strategię informacyjną o kryptonimie Kolec stolec.

– Jak wszyscy wiemy – rozpoczął – nie wszyscy podczas wyborów wchodzili nam w d…
– Zależy komu – szepnął do siedzącego obok Wojciecha Przynudzały przewodniczący Jaro Kowadło.
– … i dlatego – kontynuował Mieczysław Marian – musimy wyciągnąć konsekwencje. Przynudzała ma plan, który wprowadzimy z całą surowością, aby wykończyć…

– Ale nie nas? – wtrącił przerażony perspektywą Bohun Sernikiewicz z Telewizji Lokajnej w którego przepełniony lojalnością wobec Mieczysława Marian umysł już zaczął szukać w ostatnich swoich newsach myślozbrodni. – My nawet mówiąc o Miałcieju Miałkowskim w wyborach pokazywaliśmy przydrożne krzaki! Przez cały rok ani razu nie wymieniliśmy na antenie nazwy jego komitetu Implozja Wsi.

– Nie was – uspokoił go Marian. – Wy nawet jak stoicie, to klęczycie. I ładnie klęczycie, Sernikiewicz. Gdyby inni umieli tak klęczeć, to życie byłoby prostsze.

Sernikiewicz uspokoił oddech i odruchowo potarł kolana po czym wrócił do notowania słów prezydenta.

– Plan jest prosty – zaczął Mieczysław Marian – macie się zająć tym, żeby było miło, macie zrobić dobry grunt pod interesy. Macie zrobić moim krytykom z d… taką jesień średniowiecza, jakiej jeszcze nie widzieli! A wszystkich, którzy gnoją Kolec.Info DOPIESZCZAMY!

– To znaczy co? – przerwał notowanie Sernikiewicz.

– Jajco! Pomyśl przez chwilę! – podniósł głos Marian

– Słucham? – spytał Bohun z miną prowadzącego od 20 lat program “Pejzaże Macierewiczowskie”

– Weźmiecie najładniejsze panienki, najlepszy alkohol i tyle koksu, ile potraficie unieść i udostępnicie każdemu, kto był lojalny i nie lubi Narczewskich. Czy to jasne? Kiedy ktoś z plujących na widok portalu Narczewskich odkręci kran w kiblu, ma z niego płynąć Johny Walker. Rozumiecie? Jeśli ktoś  z naszych ludzi będzie chciał iść do Muzeum Lotnictwa, to zabierzecie go do Muzeum Lotnictwa k… jego mać! – uniósł się prezydent.

– Ja mam fajny pomysł – powiedział Bolo Kamerun z portalu Zjempellet.info. – Jak oni będą wysyłać na przykład pytania do urzędu, to my im też będziemy wysyłać pytania…

– Ale jakie? – zawiesił się Meczysław Marian.

– No na przykład czy są tym kim są… Jak Włodzimierz Narczewski będzie pytał o coś niewygodnego to my wyślemy do redakcji Kolec.info pytanie czy Narczewski pracuje dla Kolec.info.

– Przecież wiemy, że pracuje! – rzekł Przynudzała.

– No niby wiemy – powiedział Bolo jak zwykle gasząc całe gremium swoim intelektem. – Ale jak się odpowiada pytaniem na pytanie, to się nie odpowiada na pytanie.

– Genialne – podsumował Mieczysław Marian olśniony umysłem Bola. – Ty Bolo to jesteś… Jakby cię nie było, to musiałbym cię na nowo wymyślić.

Przynudzała od razu poczuł się niedoceniony, pominięty i sponiewierany jak dziwka.

– Chciałbym zgłosić, że ostatnio widziałem na filmie na Kolec.Info jak Włodzimierz Narczewski jedzie samochodem i nie ustąpił pierwszeństwa. W sposób rzetelny i wyważony zgrałem film na płytę i zaniosłem na policję składając zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Myślę, że zasłużyłem co najmniej na oklaski, że o paru zleceniach na reklamę nie wspomnę.

– Brawo Wojtuś – rzekł Mieczysław Marian rzucając w stronę Przynudzały paczkę emenemsów, którą ten złapał w locie zębami.

– Plan opracowany przez Ciebie jest genialny! Odcinamy Kolec.Info od wszystkich informacji, na pytania odpowiadamy im tylko na piśmie, nie zlecamy im żadnych reklam ani materiałów sponsorowanych, a na dodatek usuwamy skąd się da ich materiały promocyjne – wydawał polecenia prezydent.

– A w teatrze i emdeku mają roll-upy Kolec.Info! – zabłysnął Sernikiewicz.

– Usunąć natychmiast! – rzekł prezydent.

– Ja spotkałem naklejkę Kolec.Info w miejskim szalecie… – rzekł Przynudzała. – Zdrapałem – dodał.

– Wojtek, skończyły mi się emenemsy – powiedział Mieczysław Marian.

– Przelew wystarczy – zamknął temat Przynudzała. – Żeby zdrapać musiałem zapłacić 10 złotych za miejski szalet

– Aż tyle? Dlaczego? – obudził się Jaro Kowadło.

– Bo nie miałem ze sobą Karty Mieszkańca – odrzekł smutno Przynudzała.

W tej chwili w redakcji Kolec.Info Narczewscy wraz z redaktorem Błędowskim wyłączyli nagrywanie i zastanawiali się co robić dalej.

– Ojcze dyrektorze – zwrócił się do Włodzimierza Narczewskiego Błędowski. – Robimy coś z tego materiału?

Obaj Narczewscy spojrzeli na niego z tym samym wyrazem twarzy, z jakim słuchali rozmowy Mieczysława Mariana z jego ludźmi. Tak jak się patrzy na dzieci, które na złość rodzicom chcą odmrozić sobie uszy. Tak jak się patrzy na sikających pod wiatr. Na ludzi mylących niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. Po czym zagryźli szampana truskawkami przyniesionymi przez czytelników.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leasing ciągnika siodłowego – czy warto

Leasing to popularna i wyjątkowo korzystna forma finansowania zakupu pojazdów. Decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie w przypadku...

Zamknij