Sty 11, 2019
403 Wyświetleń
0 0

W Nowy Rok z 11 prosiętami

Napisany przez

Inwentaryzacja w Naturschutz-Tierpark Nasze Zooo Görlitz-Zgorzelec

Rok 2018 zakończyliśmy witając na świecie tybetańskie świnki:  29.12.2018 tybetańska locha „Rapunzel“ (roszponka), wydała na świat 11 czarnych prosiąt. Wraz z wieloma innymi czworonożnymi i dwunożnymi mieszkańcami zoo były one kandydatami do corocznej inwentaryzacji zwierząt. Co roku w styczniu obowiązkowo sprawdzany jest zasób zwierząt w bazie danych, a następnie porównywany ze stanem rzeczywistym. W przypadku pandy, wydry czy wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno je pominąć. Jednak liczenie małych, żwawych zwierząt nie jest już tak łatwe. Na przykład aby uzyskać wiarygodną liczbę wciąż przemieszczających się mangust czy papużek falistych, zwierzęta te liczone są wielokrotnie. Pszczoły miodne natomiast odnotowuje się jako cały rój. Rok 2018 był dobrym rokiem dla pszczół z naszego zoo, ilość rojów podwoiła się z dwóch do czterech.

Pierwsze potomstwo w Nowym 2019 Roku nie pozwoliło na siebie zbyt długo czekać, gdyż już 02.01. 2019 młody kangur ujrzał światło dzienne. Ponieważ biologiczny poród młodego kangura odbywa się w sposób niezauważalny dla człowieka, za właściwą datę urodzin uznawany jest moment, w którym młody kangur po raz pierwszy wyjrzy z matczynej torby.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkuje 550 zwierząt 88 gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to 41 zwierząt więcej i 3 gatunki mniej.

Szczególnie dumni jesteśmy z zeszłorocznego, licznego potomstwa ryjówka ertruskiego, najmniejszego ssaka lądowego na świecie, jak również z trzech młodych gazeli dżejran, które na wolności są gatunkiem zagrożonym. Wielką radość sprawiły także narodziny „Sanju“,zeszłorocznego potomstwa pany małej.

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrażenia z Bolesławca

Opinia na Booking.com po pobycie w jednym z bolesławieckich hoteli.

Zamknij