Sty 9, 2019
988 Wyświetleń
1 0

Zosia potrzebuje tylko Twojego jednego procenta

Napisany przez

Nasza córka Zosia urodziła się w kwietniu 2018 r. z rzadką złożoną nieuleczalną wadą serca. Mówimy, że Zosia ma serce jednokomorowe, ale jej wada jest bardziej skomplikowana- fachowo opisuje się ją jako zrośnięcie zastawki trójdzielnej, hipoplazję prawej komory serca, przełożenie wielkich pni tętniczych, hipoplazję łuku aorty z koarktacją, ASD i VSD.

Pierwsze niemal pół roku życia Zosia spędziła w szpitalu – Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przeszła dwie skomplikowane, wielogodzinne operacje, w tym jedną w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Ponadto miała cztery cewnikowania serca, w czasie których przeprowadzano wewnątrzsercowe zabiegi inwazyjne. W jednej z tętnic płucnych ma też wstawiony stent.

Ale jej historia to także: wiele dni pod respiratorem i w śpiączce farmakologicznej, wielokrotne przetoczenia krwi, niewydolność krążeniowo-oddechowa, kwasica metaboliczna, niewydolność wielonarządowa, niedokrwienie mózgu, reanimacja, cytomegalia i wiele innych.

Obecnie Zosia jest w domu pod opieką Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Codziennie monitorujemy jej parametry, prowadzimy szczegółowy bilans, podajemy leki, w razie konieczności także tlen. Zosia jest też dokarmiana przez sondę żołądkową. Ze względu na słaby przyrost wagi, musimy bardzo pilnować jej diety, czego nie ułatwia nam alergia pokarmowa. Ćwiczymy. Cieszymy się. Niepokoimy. Walczymy.

To nie koniec tej naszej wspólnej, nierównej walki, przed Zosią kolejna operacja, zabiegi. Regularne wizyty u specjalistów, pobyty w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć leczenie Zosi, będziemy wdzięczni za przekazanie 1 % podatku na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci:

NUMER KRS: 0000287982
Cel szczegółowy: Zofia Bojanowska

Leczenie Zosi można wesprzeć również wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji: Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław
69 1140 1140 0000 2052 8800 1001,
w tytule podając Zofia Bojanowska

Serdecznie dziękujemy za wsparcie,
Agata i Władysław Bojanowscy

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marzenia bolesławian

Cześć! W dzisiejszym odcinku wybraliśmy się na spacer po Bolesławcu, żeby porozmawiać z ludźmi i poznać ich marzenia. Proste i...

Zamknij