Gru 28, 2018
360 Wyświetleń
0 0

W jakim miejscu najtaniej kupić walutę?

Napisany przez
W dzisiejszych czasach większość z ma styczność z walutami z innych krajów. Sporo osób posiada kredyty walutowe, wielu z nas podróżuje, jeszcze inni prowadzą biznes związany z transakcjami zagranicznymi.

Niezależnie od tego w jakiej sytuacji potrzebujemy wymienić waluty zależy nam na tym, by zrobić to jak najtaniej. Czy jednak wiemy jak to zrobić?

Gdzie możemy wymieniać waluty

Obecnie osoby, które muszą wymienić waluty mogą skorzystać z wielu różnych możliwości – wymienić pieniądze w banku, w stacjonarnym kantorze lub skorzystać z możliwości jakie daje internet. Przy podejmowaniu decyzji co do wyboru miejsca, w którym wymienimy walutę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kurs waluty, ale również na spread. Czym jest? Mówiąc najprościej spread to różnica pomiędzy kursem (ceną) sprzedaży a kursem (ceną) kupna waluty.

Dlaczego w internecie jest taniej?

Porównując spready w poszczególnych punktach wymiany walut możemy zauważyć, że największe oferują banki (spread często wynosi ponad 7%) najmniejsze zaś kantory internetowe. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty – jest nim duża liczba transakcji w kantorach internetowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj artykuł: Wymiana walut online dla biznesu – jak zacząć?

Inne zalety kantorów internetowych

Mówiąc o kantorach internetowych nie sposób nie wspomnieć również o innych zaletach tych firm. Wymiana walut za pośrednictwem sieci to po prostu spora oszczędność czasu – transakcja zajmuje zaledwie kilka chwil, co więcej, jest to bezpieczne. Strony kantorów internetowych są bowiem odpowiednio zabezpieczane, dzięki czemu nie musimy obawiać się wycieku ważnych informacji czy utraty pieniędzy.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by kupować waluty tanio warto zwrócić uwagę na spread w danym rodzaju kantoru. Już po kilku takich analizach można zauważyć, że to kantory internetowe takie jak https://kantoronline.pl/ oferują najbardziej atrakcyjne warunki. Nic więc dziwnego, że liczba osób, które korzystają z usług tego typu kantorów stale rośnie.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Wojna ze smogiem wygrana!

  Mamy tak czyste powietrze, że nawet nie ma po co tablicy włączać.

  Zamknij