Gru 10, 2018
627 Wyświetleń
0 0

Jakie materace są najlepsze, gdy mamy kilka kilogramów za dużo?

Napisany przez
Osoby o większej wadze często są zachęcane do kupowania najtwardszych materacy. Jednak wybierając taki produkt, pod uwagę należy wziąć także inne aspekty. Materace różnią się materiałem wypełnienia, elastycznością i jakością. Ludzie zmagający się z nadwagą muszą kupować je odpowiedzialnie, ponieważ od tego w znacznym stopniu zależy ich zdrowie.

Materace kieszeniowe i piankowe

Zasadniczo osobom puszystym poleca się materace typu pocket z możliwie największą liczbą sprężyn na metr kwadratowy. Kieszeniowa konstrukcja sprawia, że taki produkt dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika o większej masie. Jeżeli dodatkowo wybierze się model ze strefami twardości, a może być ich nawet siedem, to zapewnia się sobie maksymalny komfort wypoczynku. Strefy twardości stanowią element udoskonalenia konstrukcji materaca. Szczególnie korzystne są dla osób z nadwagą, ponieważ pozwalają uniknąć zbędnego ucisku w newralgicznych częściach ciała. Dotyczy to głównie kluczowych narządów w jamie brzusznej. Materace uzupełnione o strefy twardości zapewniają też odpowiednią wyporność oraz wspierają mięśnie w regeneracji.

– Nasi klienci mają do wyboru także materace piankowe oraz modele stworzone na bazie połączenia różnych materiałów. Najlepiej dopasowywać konkretne rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta – radzi konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. Po czym dodaje, że warto wyzbyć się stereotypowego przekonania o wyższości klasycznych sprężyn nad pianką. Ta ostatnia została w ostatnich latach udoskonalona, a materace wysoko- i termoelastyczne należą do najbardziej innowacyjnych produktów. O tym, który z nich okaże się lepszy, decyduje nie tyle waga śpiącego, co przyjmowana przez niego w nocy pozycja czy poczucie indywidualnego komfortu. Warto omówić te kwestie z ekspertem podczas wybierania konkretnego materaca.

Elastyczność materacy

Materace dla puszystych powinna wyróżniać znaczna elastyczność. W zasadzie im pokaźniejsza waga, tym jej wskaźnik powinien być wyższy. Błędnym jest jednak założenie, że twarde materace są w takiej sytuacji uniwersalnym rozwiązaniem. Otóż takie modele nie zawsze współpracują z ciałem, nie uginają się, co może prowadzić do problemów z krążeniem, pogorszeniem bólu pleców oraz mięśni.

Wybierając się na zakupy, trzeba zatem w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na elastyczność materaca. Wyśrubowane normy w tym zakresie spełniają modele typu luxpocket, a zatem materace kieszeniowe, oraz produkty z pianki wysokoelastycznej. Dostosowuje się ona do krzywizn sylwetki i podtrzymuje ciało w optymalnej dla niego pozycji. Im lepiej dopasuje się materac do swoich potrzeb, tym dłużej będzie służył. Elastyczna konstrukcja współpracuje z użytkownikiem, ale jej elementy nie niszczą się na skutek nadmiernego obciążenia.

Materace dla puszystych

Z każdym kolejnym rokiem problem otyłości staje się udziałem coraz większej grupy ludzi. Zapewnienie im komfortu oraz świadome dbanie o zdrowie to podstawa, jeżeli epidemia ta ma kiedyś zostać zatrzymana. Wysokiej jakości materace są w takim wypadku produktami pierwszej potrzeby. Wypoczęci ludzie nie zajadają swoich problemów tak często. Lepiej funkcjonuje też ich układ krążenia, którego zaburzenia są najbardziej śmiertelne.

Zdrowy sen i związana z nim regeneracja powinny być ważną częścią debaty na temat nadwagi oraz otyłości. Tylko w ten sposób uda się pozbyć powszechnego przekonania, jakoby uniwersalne twarde materace były rozwiązaniem dla wszystkich ludzi ze znacznym nadmiarem kilogramów. Tak nie jest, a sypialnię osób puszystych należy aranżować szczególnie ostrożnie.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Dywany czy wykładzina – trudny wybór

  Czym pokryć podłogi w poszczególnych wnętrzach? Zdecydować się na dywany, a może sięgnąć po wykładziny? Takie pytania zadaje sobie wielu aranżujących....

  Zamknij