Gru 5, 2018
590 Wyświetleń
0 0

Jak nie stracić na przelewach zagranicznych?

Napisany przez
Jeśli zamierzamy przesłać do Polski walutę lub wysłać na przykład złotówki na konto w Wielkiej Brytanii, po drodze możemy wiele stracić. Nie tylko na wysokim kursie, ale także na opłacie za przelew zagraniczny. Jak ominąć wysokie opłaty bankowe?

Przelewając euro, funty, czy dolary na polskie konto poprzez system bankowy musimy liczyć się z automatycznym przewalutowaniem pieniędzy. A wiadomo, że bankowy kurs euro, czy dolara daleki jest od naszych marzeń. Banki mają bardzo wysokie spready, podobnie jak kantory stacjonarne. Najmniejsze spready, a tym samym najkorzystniejsze kursy, są w internetowych kantorach wymiany walut lub na platformach społecznościowych dostępnych w sieci. Rozwiązaniem na uniknięcie bankowego przewalutowania jest posiadanie konta w danej walucie w banku, do którego przesyłamy pieniądze. Ale kto może sobie pozwolić na utrzymywanie kilku kont w różnych bankach? I jeszcze do tego w walucie obcej.

Nie dość, że stracimy na przewalutowaniu, to jeszcze bank może nałożyć nam wysoką opłatę za przelew środków z zagranicy. Jeśli przelewamy euro na terytorium Unii Europejskiej opłata za przelew raczej nas nie zaskoczy, bo realizowana jest według europejskich norm. Przelew SEPA kosztuje w banku zazwyczaj nie więcej niż 10 zł. Za inne waluty, lub za przelew euro do np. Stanów Zjednoczonych możemy zapłacić nawet kilkaset złotych.

Jak ominąć te wysokie opłaty za przelewy i zarazem przewalutowanie pieniędzy? Z pomocą przychodzą nam oferty kantorów internetowych! Przykładowo w Walutomat.pl, największej platformie społecznościowej wymiany walut w Polsce, można nie tylko po bardzo korzystnym kursie wymienić walutę, ale od razu przesłać ją na konto w Polsce lub w ponad 30 krajach na świecie. Opcja przelewów zagranicznych nie jest dostępna jednak w każdym kantorze internetowym, warto więc wcześniej to sprawdzić. Należy też wybrać taki kantor, który cieszy się zaufaniem klientów i długo funkcjonuje na rynku – to zwiększa jego wiarygodność. W Walutomat.pl stawki za przelewy SEPA wynoszą 4 zł, a inne waluty można już przesłać od 9 zł.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Bibliotece Pedagogicznej

  Księgozbiór Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu wzbogacił się o książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkie publikacje już są dostępne...

  Zamknij