Gru 3, 2018
374 Wyświetleń
0 0

Dekoracja stołu świątecznego – 3 inspiracje

Napisany przez
Nie masz pomysłu na to, jak w tym roku przystroić stół świąteczny? Albo chcesz zrobić coś bardziej nietypowego niż serwetki z Mikołajem i Rudolfem? Przychodzimy ci z pomocą – dekoracja stołu świątecznego – 3 inspiracje, to ciekawe pomysły na nieoczywiste motywy przewodnie w aranżacji, które możesz skopiować w całości, bądź wybrać najciekawsze elementy.

Minimalistyczna elegancja na świątecznym stole

Prostota jest zawsze w cenie. Jej niewątpliwą zaletą są niewielkie nakłady pracy, jakie musisz włożyć w przygotowanie takiej aranżacji. Jest to spowodowane tym, że minimalistyczne i eleganckie przystrojenie stołu nie potrzebuje w zasadzie dekoracji. Ozdobą jest sama zastawa oraz serwetki. Aby jednak nadać minimalizmowi świątecznego wyrazu, połóż na stole niewielki świecznik i przystrój go gałązkami pachnącego świerku.

Zachowując minimalizm w prostej zastawie i jednokolorowych serwetkach, możesz postawić na ekstrawagancję w wyglądzie naczyń z daniami świątecznymi. Delikatne zdobienia lub połysk oraz kształty retro będą podkreślały wyjątkowość świątecznego spotkania. HomeandPassion ma w swoim asortymencie wiele pięknych pater, które doskonale wpisują się w tematykę minimalistycznej elegancji.

Błyszczący stół w stylu glamour

Nie ma stołu wigilijnego bez świeczek. Jednak w stylu glamour, to nie jedyna rzeczy, która błyszczy na stole. Dobrym pomysłem będzie poukładanie połyskujących bąbek, które będą odbijać światło ze świeczek.

Ważne, aby postarać się o piękny obrus. Połóż na niego serwetki złożone w trójkąt lub prostokąt. Najlepiej w jednym kolorze. Warto zainwestować w płócienne serwetki. Odpowiednio pielęgnowane posłużą ci przez lata, a ich wygląd jest nienaganny i pasuje do każdego rodzaju zastawy i wszelkich dekoracji.

Zastanów się nad kolorem przewodnim. Do stylu glamour najbardziej pasuje złoto lub srebro, ale dobrym wyborem będzie każda mocna barwa. Zdecyduj się na jeden, maksymalnie dwa kolory, aby uniknąć przeładowania i efektu kiczowatości. Jeśli wolisz biel lub czerń, posyp stół brokatem bądź błyszczącym konfetti. Ciekawie będzie wyglądało ustawienie lampek choinkowych bezpośrednio na stole. Pamiętaj o zasadzie równowagi – im bardziej wymyślne będą ozdoby, tym prostsza powinna być zastawa.

 Wigilijnym stół w staropolskie motywy

Ten styl to gratka dla miłośników ludowych zdobień i ziemistych barw. Dekoracje tego typu charakteryzują brunatne, zielone i szare odcienie. Najfajniejsze w rustykalnych motywach jest ich surowość, którą można osiągnąć w bardzo prosty sposób – pozostawiając stół bez nakrycia. Tzw. gołe deski nadadzą niesamowitego charakteru i atmosfery twojej świątecznej kolacji.

Jeśli nie podoba ci się opcja pozostawienia stołu w jego pierwotnej wersji, przykryj go bardzo ciężkim płóciennym obrusem lub wręcz przeciwnie – zarzuć na niego niedbale narzutę z firanowym efektem. Ręcznie pleciona koronka zadziała lepiej niż najpiękniejsza dekoracja.

Przy dekoracji stołu można puścić wodze fantazji i bardzo zaskoczyć swoich gości, stosunkowo niewielkim nakładem pracy, nie naruszając domowego budżetu. Jeśli osiągnięcie jakiegoś motywu przewodniego, sprawia ci dużo kłopotów, nie sil się na zrealizowanie go. Lepiej nie dostarczać sobie niepotrzebnego stresu i cieszyć się świętami. Ważne, aby nie przekombinować i nie przesadzić z nadmiarem dekoracji. Potraw wigilijnych jest sporo, a biesiadnicy potrzebują miejsca, aby czuć się komfortowo. Dopasuj ilość i wielkość ozdób do przestrzeni, którą dysponujesz.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Twoje nowe prawa względem władzy lokalnej

  Instrumenty, które dają mieszkańcom prawo do kontroli władzy lokalnej, interwencji, zabrania głosu, czy też kreowania prawa lokalnego, z oczywistych względów...

  Zamknij