Paź 28, 2018
466 Wyświetleń
0 0

Wygodne krzesło do domowego gabinetu – co wybrać?

Napisany przez
Pracujesz w domu? Spędzasz dużo czasu przy komputerze? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego krzesła do biurka. Dobranie właściwego mebla przyczyni się do redukcji bólów pleców i zmniejszy ryzyko chorób kręgosłupa!

W sklepach można znaleźć wiele modeli krzeseł przeznaczonych do pracy przy biurku. Jednak tylko niektóre z nich są w stanie zapewnić optymalny poziom podparcia dla ciała, a tym samym odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. O czym powinniśmy pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego mebla?

Krzesło idealnie dopasowane

Najważniejsze, aby krzesło do pracy przy biurku było dopasowane indywidualnie do swojego użytkownika. To właśnie wtedy będzie można uzyskać właściwy poziom ergonomii, czyli dopasowania wyposażenia na stanowisku pracy do potrzeb pracownika.

Ergonomiczne krzesło biurowe powinno zatem charakteryzować się odpowiednią konstrukcją oraz wykończeniem, aby korzystanie z niego było wygodne nawet przy dłuższej pracy w pozycji siedzącej.

Krzesło do pracy przy biurku powinno posiadać:

 • anatomicznie wyprofilowane oparcie
 • regulację w różnych punktach dla właściwego dopasowania
 • obicie z komfortowego materiału
 • dopasowane do podłoża kółka

Na co dokładnie należy patrzeć podczas zakupów? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aby wybrane krzesło było najlepszą inwestycją we własny komfort i zdrowie!

Anatomicznie wyprofilowane oparcie

Profil kręgosłupa człowieka jest podobny do litery S – jest wygięty w kierunku ciała na poziomie lędźwi, następnie wygina się na zewnątrz na odcinku piersiowym, aby potem znowu wgiąć się w rejonie kręgów szyjnych.

W związku z tym dobre krzesło biurowe powinno wyróżniać się również odpowiednim profilem oparcia dobranym do kształtu kręgosłupa. Aby dopasowanie było jeszcze lepsze, krzesło powinno posiadać regulację wysokości oparcia – w ten sposób można dopasować wysokość zagięć oparcia do wzrostu użytkownika.

Regulacja w różnych punktach konstrukcji

Oprócz regulacji wysokości oparcia dobre krzesło biurowe powinno posiadać również punkty regulacji w innych częściach konstrukcji, między innymi takie jak:

 • wysokość siedziska
 • głębokość siedziska
 • pozycja zagłówka, jeśli krzesło jest w niego wyposażone
 • pozycja podłokietników
 • odchylenie oparcia

Dzięki możliwości regulacji tych właśnie elementów krzesło można łatwo dostosować do wzrostu i sylwetki użytkownika, aby mógł on korzystać z niego komfortowo nawet przez dłuższy czas w ciągu dnia.

Obicie krzesła

Kolejną ważną kwestią jest rodzaj materiału obiciowego wykorzystanego do produkcji krzesła. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku tkanina obiciowa, na przykład przewiewna siateczka albo miękki i przyjemny w dotyku welur.

Skóry naturalne i ekologiczne wyglądają wprawdzie bardzo elegancko i nadają wnętrzu prestiżu, ale nie są zbyt wygodne w codziennym użytkowaniu, ponieważ nie przepuszczają powietrza.

Rodzaj kółek w krześle

Na koniec warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie na rodzaj zastosowanych w krześle kółek. Są one dobierane w zależności od podłoża, na którym krzesło ma być użytkowane.

W przypadku twardych podłóg, na przykład z paneli czy płytek poleca się kółka gumowane, które są miękkie i gładko przesuwają się po podłożu. Z kolei do wykładzin i dywanów poleca się kółka z twardego plastiku.

Wygodne krzesło do domowego gabinetu zakupisz także on-line!

Aktualnie, aby zakupić komfortowe krzesło przeznaczone do domowego gabinetu, wcale nie trzeba udawać się do sklepu – można zrobić to również całkowicie przez internet!

Szeroki asortyment ergonomicznych krzeseł i foteli biurowych można znaleźć w sklepie internetowym Centrum Krzeseł, który w jednym miejscu zebrał pełną paletę modeli uznanych polskich producentów. Klienci mają możliwość wyboru typu konstrukcji krzesła, elementów takich jak podłokietniki czy kółka, a także tkanin obiciowych. Sklep zapewnia darmowe dostawy i zwroty na terenie całego kraju.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Strasznie fajna impreza

  Halloween - 30 października w godz. od 15:00 do 19:00! Czy to wywołujące dreszcz grozy halloweenowe prezentacje zwierząt, malowanie twarzy...

  Zamknij