Paź 17, 2018
556 Wyświetleń
1 0

4 zajęcia na siłowni, na których koniecznie musisz się pojawić!

Napisany przez

Nie każdy lubi ćwiczyć sam na siłowni. Na szczęście, nie trzeba – od tego są zajęcia z trenerami, aby z nich skorzystać. Będziemy czuć się lepiej, bowiem czuwają oni nad tym, by prawidłowo wykonywać każde ćwiczenie. Ponadto zajęcia w grupie dla początkujących pomagają się zaaklimatyzować. Jeżeli jesteś początkującym to świetnie, że trafiłeś na ten artykuł – przedstawimy bowiem zajęcia, na które warto się wybrać. Siłownie we Wrocławiu, takie jak https://cityfit.pl, z pewnością mają je w swojej ofercie.

Spinning

Bieganie na bieżni, ćwiczenia na orbitreku czy jeżdżenie na rowerku to pierwsze aktywności, jakimi zazwyczaj zajmują się początkujący. Jeżeli więc lubimy pedałować, to świetnym pomysłem będzie uczęszczanie na spinning. To tam przy różnej muzyce (raz szybszej, raz wolniejszej – interwałowo) będziemy jeździć na specjalnych rowerach – siedząc lub stojąc. Mnóstwo spalonych kalorii to nie jedyny plus tych ćwiczeń – wyrobimy sobie także kondycję oraz wyrzeźbimy mięśnie nóg.

Zdrowy kręgosłup

Kto powiedział, że zajęcia na siłowni we Wrocławiu muszą powodować jedynie spalanie tłuszczu czy też rozrastanie się masy mięśniowej? Warto skorzystać również z tych, które kształtują nam mięśnie głębokie, gdzie skupiamy się na oddechu, prawidłowej postawie. Jednym z rodzajów takich ćwiczeń są te nazywane „Zdrowym kręgosłupem”. Zaczynają się od krótkiej rozgrzewki (niezbyt intensywnej, zazwyczaj w miejscu), a następnie przechodzi się do różnych pozycji mających na celu wzmocnić nasz szkielet. Każdy pracuje w swoim tempie, przy relaksującej muzyce.

Bosu

Bosu to specjalny przyrząd gimnastyczny, który wymusza na nas utrzymywanie równowagi – i to wcale w niełatwej pozycji. Wygląda on bowiem jak pół piłki, nie do końca nadmuchanej – czasami można się spotkać z rączkami na linie (jak od skakanki) po bokach. Choć początkowo wygląda to banalnie, a ćwiczenia same w sobie nie są skomplikowane, to w rzeczywistości trening z użyciem bosu jest ciężki – konieczność balansowania i utrzymywania swoich mięśni w skupieniu przez jakiś czas może naprawdę sprawić trudność. Będziemy robić na nim przysiady, wypady, pompki, a odwracając na drugą stronę możemy także ćwiczyć ramiona, ręce i plecy. Trener dozuje intensywność zajęć w zależności od zaawansowania grupy. Bardzo ważna jest technika, więc początkowo może cię poprosić byś wykonywał ćwiczenia bez przyrządu.

Energy jump, czyli trampoliny

Któż z nas za dzieciaka nie marzył, aby skakać a trampolinie? Dzisiaj ten przyrząd znajduje się w wielu ogrodach, jednak jest on świetnym rozwiązaniem także na wrocławskich siłowniach! Wystarczy przyjść na zajęciach na nieco mniejszych trampolinach – może z nich korzystać jedna osoba jednocześnie. Przy bardzo energicznej muzyce wykonujemy pajacyki, wykopy, wymachy, jednocześnie odbijając się od sprzętu. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będą specjalne poręcze – nie wszyscy na początku są na tyle odważni, by skakać bez nich. Korzyści są wszelakie:  przede wszystkim wzmacniamy mięśnie brzucha, nóg, kręgosłupa oraz szybko spalamy zbędne kilogramy. Wyrzut endorfin i uśmiech na twarzy gwarantowane!

Zajęcia, które przedstawiliśmy powyżej, znajdziemy w wielu centrach fitness i siłowniach we Wrocławiu. Należy jednak pamiętać, że mogą nazywać się inaczej – nie martwmy się więc, kiedy nie znajdziemy ich w planie zajęć – być może występują pod inną nazwą. Najlepszym sposobem jest po prostu dopytanie się o nie instruktorów.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Cyrk

  Moja Znajoma Lusia poprosiła mnie, żebym napisała coś na Jej temat. Chytrze podeszła do tematu i zaznaczyła, że mam GŁOŚNO...

  Zamknij