Wrz 12, 2018
1041 Wyświetleń
2 0

Nowa oferta na bolesławieckim rynku usług medycznych

Napisany przez

Wywiad z dr. Piotrem Fabijańskim

Panie Doktorze na bolesławieckim rynku usług medycznych przedstawił Pan nowa ofertę usług…

W pierwszej mojej specjalizacji, czyli lekarza medycyny pracy, uzupełniam tylko zapotrzebowanie na usługi wymagane przy podjęciu pracy lub badań okresowych. Dzięki współpracy z przychodnią ARTMED mogę do minimum skrócić czas oczekiwana na niezbędne badania. Zdjęcia rtg czy badanie krwi wykonujemy na miejscu a oczekiwanie na wynik morfologii krwi to niecała minuta od momentu pobrania materiału.

Czyli skończyło się wielogodzinne oczekiwanie w kolejkach…

Staram się na bieżąco obsługiwać wszystkich skierowanych pracowników. W chwili obecnej przyjmuję w poniedziałki środy i piątki, ale od października będą to wszystkie dni od poniedziałku do piątku.

Nie wspomniał Pan gdzie jest Pana gabinet…

W budynku STOMADENTU w Bolesławcu przy ul Dolne Młyny 21, gdzie panie rejestratorki umawiają badanie i rejestrują na wyznaczone godziny pod numerem Tel 75 732 65 88.

A Pana inna specjalizacja?

Lekarz medycyny lotniczej i transfuzjolog.

W jaki sposób chce ją Pan wykorzystać?

We współpracy z przychodnią ARTMED. Zorganizowaliśmy „KLINIKĘ TERAPII WITAMINOWEJ” czyli ośrodek, który będzie suplementował niedobory minerałowe, elektrolitowe, witaminowe czy wykonywał terapie oczyszczania, detoksu organizmu.

Uważa Pan, że istnieje zapotrzebowanie na takie usługi?

Nasza cywilizacja narzuciła nam jako społeczeństwu pewne reguły. Pożywienie ma być tanie i szybkie w produkcji. Konsekwencje chemizacji rolnictwa i przetwórstwa żywności widzimy codzienne w całym naszym otoczeniu. Nadmiar kadmu w nawozach, przyspieszona wegetacja to zubożenie w minerały i mikroelementy pożywienia i zaburzenia metabolizmu w układzie pokarmowym… Skutek to choroby układu pokarmowego, choroby cywilizacyjne, czyli cukrzyca, miażdżyca, choroby onkologiczne.

Myśli Pan, że można uniknąć konsekwencji takich działań?

Najważniejsza jest świadomość: jeżeli wiemy, że truje nas żywność, a nie mamy w swoim otoczeniu możliwości zakupu prawdziwie ekologicznego pożywienia, to jedyną drogą jest detoks organizmu czyli okresowe usuwanie toksyn, czy metali ciężkich kumulowanych w każdej roślinie a przekazywanych na w pokarmie, oraz suplementowanie niedoborów witamin i minerałów. Moim zdanie najbardziej skuteczna suplementacja następuje poprzez wlewy dożylne odpowiednio skomponowanych składników.

Jeżeli chciałbym skorzystać takiej terapii, to gdzie miałbym zadzwonić i się umówić?

Przychodnia ART. MED. Bolesławiec ul Dolne Młyny 21. Można również zadzwonić pod nr telefonu 75 734 68 55, należy umówić się na wizytę do mnie, podczas której ocenię potrzeby i możliwości zastosowania odpowiedniej terapii.

ARTMED znajduje się przy ulicy Dolne Młyny 21

A w ofercie są następujące terapie:

WITAMINA C
Dlaczego warto rozważyć terapię witaminą C?
Witamina C to silny antyoksydant, dlatego doskonale wspomaga organizm w zwalczaniu stresu oksydacyjnego. Istotną zaletą witaminy C jest jej zdolność do szybkiego i bezpośredniego wnikania do wnętrza komórek, ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu swe ochronne działanie antyoksydacyjne może uruchomić bezpośrednio w komórce. Organizm ludzki utracił zdolność samodzielnego wytwarzania witaminy C i jest uzależniony od jej podaży z zewnątrz. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie witaminy C nie tylko podczas choroby. Ponieważ w przypadku podania doustnego w postaci proszku lub tabletek w jelicie wchłania się określona ilość witaminy C, a reszta jest wydalana, zaleca się podanie w postaci kroplówki. Osiągnięcie wysokiego stężenia witaminy C we krwi ma decydujące znaczenie dla skuteczności terapii.

KWAS ALA ALFA LIPONOWY
Kwas alfa-liponowy określa się mianem idealnego przeciwutleniacza.
W przeciwieństwie do wielu innych takich substancji potrafi zwalczać wolne rodniki zarówno w środowisku wodnym, jak i tłuszczowym, a także wewnątrz i na zewnątrz komórek. Chociaż inne składniki odżywcze o właściwościach przeciwutleniających, jak np. witamina C czy witamina E są lepiej znane, wykazano, że kwas alfa-liponowy zwiększa ich skuteczność w organizmie potrafiąc regenerować ich właściwości antyoksydacyjne. Jako silny przeciwutleniacz ALA obniża stres oksydacyjny, zapobiega cukrzycy, chroni przed miażdżycą może być wykorzystywany w terapii chorób autoimmunologicznych obniża ciśnienie, działa ochronnie na wątrobę dzięki mechanizmowi, w ramach którego zwiększa poziom cysteiny, która jest wykorzystywana do syntezy glutationu – silnego przeciwutleniacza i substancji odtruwającej w wątrobie.

SOLCOSERYL
Efektywnie poprawia regenerację organizmu.
Jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca
Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowych wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki.

WITAMINA B KOMPLEX
Wspiera układ nerwowy, łagodzi napięcia, poprawia sprawność intelektualną i nastrój
Kompleks B przeznaczony jest dla osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, w trądziku, wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką).

MAGNEZ
Najcenniejszy biopierwiastek w ludzkim organizmie
Magnez, zaliczany do najcenniejszych biopierwiastków, pełni w ludzkim organizmie wyjątkową rolę. Bierze udział w przebiegu fotosyntezy, uczestniczy w ważnych reakcjach enzymatycznych. Aktywuje ponad 320 enzymów.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leśne Bajkoczytanie

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na literacką wyprawę do lasu. Las to temat rzeka, to miejsce,...

Zamknij