Wrz 7, 2018
902 Wyświetleń
0 0

Krowa na kuracji odchudzającej

Napisany przez

W wieku jedenastu lat Heidi – krowa rasy staroniemieckiego czarno-białego bydła nizinnego z Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec jest dwukrotnie starsza, niż większość krów żyjących w obecnych czasach.

Heidi od wielu lat cieszyła oko zarówno gości jak i pracowników goerlitzkiego zoo, wydając na świat liczne potomstwo oraz wzorowo je wychowując. Od około roku jednak Heidi ma problem z zajściem w ciążę.

Po wykluczeniu przyczyn organicznych, weterynarze i pracownicy jednogłośnie doszli do wniosku: Heidi jest za gruba!

Podobnie jak u ludzi, otyłość może prowadzić do niepłodności także u zwierząt. Wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się. W związku z tym podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad Berzdorfer See. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadają się do tego projektu.

Od wielu lat görlitzkie zoo oraz “Bauer am See” (rolnik przy jeziorze) współpracują ze sobą, dlatego obaj partnerzy szybko zgodzili się na realizację projektu. Jego celem jest poprawa wskaźnika masy ciała Heidi poprzez zwiększenie wysiłku fizycznego, trzymanie w stadzie oraz ograniczoną kaloryczność karmy, dzięki czemu zwiększy się szansa na ciążę. Byk w stadzie dodatkowo zwiększa tę szansę.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku goście odwiedzający Nasze Zoo będą mogli ponownie cieszyć się widokiem Heidi z potomstwem…

Inspektorka Steffi Späthe z krową Heidi nad Berzdorfer See

Foto: www.zoo-goerlitz.de,C. Wess

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspaniała muzyka w Nowogrodźcu

Trwa dziesiąta już edycja festiwalu "Muzyka u J.I. Schnabla". Coroczne muzyczne świętowanie  pochodzenia kompozytora z Nowogrodźca ma w tym roku...

Zamknij