Wrz 5, 2018
361 Wyświetleń
0 0

Festyn oraz pchli targ pod hasłem „dookoła zwierząt“ w Goerlitzkim Zoo

Napisany przez

9 września 2018 w godz. od 10:00 do 18:00 Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec zaprasza wszystkich przyjacół i sympatyków zwierząt, wystawców oraz kupujących na wspólne świętowanie tradycyjnego festynu.

 

Podczas tegorocznej imprezy ciekawscy będą mogli zajrzeć za kulisy kuchni dla zwierząt, gdzie dowiedzą się jak przygotować pokarm dla ponad 500 mieszkańców zoo, bądź dowiedzieć się ciekawostek na temat zwierzęcych mieszkańców zoo, podczas ich prezentacji.

Tego dnia znaczącą rolę w Naszym Zoo odgrywać będzie tematyka ochrony przyrody i gatunków. Zainteresowanym tą tematyką cennych informacji dostarczy kufer ochrony gatunków WWF z prawdzwymi dowodami rzeczowymi skonfiskowanymi przez Urząd Celny.

Oprócz wielu innych atrakcji oferowanych przez pracowników zoo, warto odwiedzić także „promenadę kupiecką” w wiosce tybetańskiej. Tutaj można będzie spotkać handlowców z regionalnymi produktami naturalnymi, zabawkami oraz stoskami kreatywnymi. Na balkonie domu tybetańskiego przyłączyć się do ćwiczących jogę. A na łące festynowej łapać owady w siatkę!

Małe upominki znajdą się na pierwszym organizowanym w Naszym Zoo pchlim targu „dookoła zwierząt“. Na łące festynowej znajdzie się wiele rzeczy do kupna i sprzedaży: od smyczy dla czworonogów, encyklopedię z rasami kur, po koszulki z motywem lamparta.
Prywatne zgłoszenia udziału w pchlim targu wciąż sią przyjmowane. A kto dopiero w niedzielę wpadnie na pomysł, aby sprzedać swojego pluszaka, może spontanicznie zająć miejsce na przyniesionym ze sobą kocu i spróbować kupieckiego szczęścia.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Foto: www.zoo-goerlitz.de C.Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Książka na wrzesień w prezencie od Ibuk Libra. Polecamy!

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu razem z Ibuk Libra poleca książkowy prezent. Najnowsza książka Alastair Bonnetta „Poza mapą. Utracone przestrzenie, niewidzialne...

Zamknij