Sie 7, 2018
249 Wyświetleń
0 1

Portugalczycy w PWiK Bolesławiec

Napisany przez

To było bardzo intersujące napić się tak doskonałej wody z waszych wodociągów, a miasto jest piękne i ciekawie było doświadczyć spotkań z mieszkającymi tu ludźmi”

Na początku sierpnia bolesławiecko-lwóweckie wodociągi odwiedziła delegacja portugalskich przedstawicieli samorządów i przedsiębiorstw branży wodociągowo.

Piętnastoosobowa grupa Portugalczyków przybyła do Bolesławca na zaproszenie firmy Grundfos – światowego lidera w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie pomp i technologii uzdatniania wody oraz w technologii monitoringu i sterowania procesami dystrybucji wody. W ramach partnerskiej współpracy firma Grundfos wdraża w PWiK Bolesławiec najnowocześniejsze swoje technologie. System do monitorowania strat wody, system redukcji ciśnienia w sieci, najnowocześniejsze narzędzia informatyczne do monitorowania i sterowania procesami na obiektach wodociągowych i kanalizacyjnych są technologiami testowanymi właśnie w Bolesławcu. Wyniki testów dają firmie Grundfos wiele bardzo ważnych informacji, które pozwalają jeszcze bardziej unowocześnić wdrożone technologie i jednocześnie są inspiracją do tworzenia kolejnych innowacyjnych rozwiązań.

Dla wodociągów pozytywnymi efektami tej współpracy jest znaczące ograniczenie strat wody, ograniczenie ilości awarii wodociągowych oraz oszczędność energii elektrycznej. Wszystko to pomogło zachować cenę za wodę i ścieki, przez dwa ostatnie lata i trzy następne, na niezmienionym poziomie.

Delegacja z Portugalii przyjechała zobaczyć jak wygląda zastosowanie technologii firmy Grundfos w praktyce na bolesławieckich obiektach wodociągowych. Duże wrażenie zrobił na nich niski poziom strat wody w sieci oraz nowoczesny system monitoringu obiektów wod-kan. Zachwalali również smak bolesławieckiej wody z kranu, piękno miasta i życzliwość Polaków.

Fotografie Telewizja Bolesławiec

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Kronika Pielgrzymkowa – Godzina W

  W całej Polsce 1. sierpnia obchodzona jest rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę również uczcili...

  Zamknij