Cze 30, 2018
2018 Wyświetleń
0 1

Poznaj nowe możliwości wózka dzięki osprzętowi do wózków widłowych!

Napisany przez

Posiadasz wózek widłowy? Jesteś przedsiębiorcą, rolnikiem a może dopiero myślisz o otworzeniu własnego biznesu? Dziś zaprezentujemy Ci możliwości jakie daje Ci jeden niewielki ruch – a mianowicie zakup dodatkowego osprzętu do Twojego wózka widłowego!

Myślisz, że to niemożliwe? Jak dodatkowy osprzęt może całkowicie zmienić charakter wózka widłowego, który posiadam? Otóż może! A dowody na to stwierdzenie, zaprezentujemy Ci poniżej! Jesteś ciekawy? Zapraszamy do lektury!

Właściwy wybór dodatkowego osprzętu do wózków widłowych bywa równie ważny co wybór samego pojazdu. Prawidłowo dobrane elementy ułatwiają i usprawniają pracę, pozwalają na transportowanie niewygodnych ładunków (np. łyżki umożliwiają transport sypkich produktów) oraz wykonywanie czynności, które wykraczają poza zasięg prac typowych wózków jezdniowych (np. dzięki zamiatarkom czy akcesoriom dla górnictwa).
Naszą prezentację zacznijmy jednak od charakterystyki najbardziej znanych i popularnych elementów osprzętu do wózków widłowych.

Osprzęt do wózków widłowych – widły i przedłużki

Najbardziej charakterystycznym, a jednocześnie niezbędnym elementem wózków widłowych, jak sama ich nazwa wskazuje są widły. Być może będzie zaskoczeniem dla Ciebie iż nawet widły do wózków widłowych mogą znacznie różnić się między sobą.
Należy zacząć od tego iż istnieje kilka rodzajów tego popularnego osprzętu, m.in:
– standardowe widły – zawieszane na karetce wózka;
– przykręcane widły;
– widły z zaczepem/bez zaczepów;
– wysuwane widły
– widły wyposażone w wagę.
Widły do wózków widłowych różnią się także parametrami takimi jak:
– długość;
– maksymalny udźwig;
– klasa karetki wideł.
Istnieje też wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w zakup kolejnych wideł do swoich wózków, a są to – przedłużki do wideł. Jest to forma “nakładek”, dzięki którym można w szybki sposób (bez konieczności demontażu i montażu wideł) przedłużyć długość wideł aż o 40%. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane podczas pracy, która wymaga używania na jednym wózku dwóch długości wideł nawet kilka razy w ciągu dnia.

Osprzęt do wózków widłowych – chwytaki

To zaraz po widłach, kolejny popularny i często wybierany element osprzętu do wózków widłowych. I tak samo jak w poprzednim przypadku, istnieje kilka kategorii i rodzajów chwytaków np.:
– chwytaki obrotowe;
– chwytaki do beczek;
– chwytaki do opon;
– chwytaki wyposażone w obrotowe widły;
– chwytaki z zębami.
W tym przypadku wybierany rodzaj chwytaka jest bezpośrednio uzależniony od charakteru pracy, do jakiej przeznaczony ma być pojazd. Np. w ofercie osprzętu do wózków widłowych Manitou (na: www.manitou24.pl/37-widly-i-chwytaki ) znaleźć można polecane w pracach rolniczych chwytaki do obornika czy wybieraki do kiszonki, które zaprojektowane zostały dokładnie do wykonywania tego typu wąskiego zakresu działań.

Osprzęt do wózków widłowych – łyżki i czerpaki

Zastosowania łyżek oraz czerpaków do wózków widłowych są bardzo liczne – od budownictwa, poprzez rolnictwo i transport wszelkich materiałów materiałów sypkich, po przewożenie odpadów.
Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wachlarz zarówno łyżek, jak i czerpaków do wózków widłowych. Jednym z czołowych dealerów tego typu osprzętu jest wspomniana już marka Manitou, która proponuje m.in.:
– czerpaki-mieszarki do betony;
– czerpaki z wymiennymi zębami dla budownictwa;
– czerpaki z chwytakami do odpadów;
– czerpaki zbierakowe;
– czerpaki z ruchomymi rotorami
– a nawet specjalistyczne czerpaki do buraków.
Poza tym, swoje pojazdy transportu bliskiego można wyposażyć np. w:
– łyżki skarpowe;
– łyżki podsiębierne;
– łyżki dwudzielne;
– łyżki do wózków widłowych;
i wiele wiele innych.

Osprzęt do wózków widłowych – wciągarka

Wciągarki nie są być może typowym osprzętem dedykowanym wózkom widłowym, jednak mieszczą się nadal w tej kategorii. Istnieje wiele rodzajów wciągarek. Natomiast przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na to czy posiadają:
– hamulec negatywny w kąpieli olejowej;
– linę na wielodrążkach;
– czujnik końca liny zarówno przy rozwijaniu, jak i zwijaniu;
– hak obrotowy samoblokujący z homologacją.
Wszystkie te elementy znacząco podwyższają komfort pracy, zmniejszają koszty eksploatacyjne oraz zwiększają produktywność.

Osprzęt do wózków widłowych – wysięgniki

Czy zwykły, standardowy wózek widłowy można przekształcić w żurawia? Dzięki osprzętowi do wózków widłowych – tak! Wystarczy w tym celu użyć odpowiednio dobranego wysięgnika!
Czym są wysięgniki? Wysięgniki żurawie to prosty osprzęt przeznaczony do transportowania zawieszonych ładunków.
Wśród rodzajów wysięgników wyróżnić można między innymi:
– wysięgniki-żurawie przedłużane;
– wysięgniki-żurawie przedłużane z wciągarką;
– wysięgniki-żurawie z hakiem;
– wysięgniki-żurawie nastawne;
– przedłużenia do wysięgników.
Ten rodzaj osprzętu używany jest najczęściej podczas transportu i układania belek oraz dźwigarów. Wysięgniki wykorzystuje się głównie na budowach i w zakładach produkcyjnych.

Osprzęt do wózków widłowych – inne

Istnieje jeszcze wiele dostępnych i często wybieranych elementów osprzętu do wózków widłowych, do których zaliczamy np.:
– akcesoria dla górnictwa,
– myjki ciśnieniowe;
– zamiatarki;
– platformy i pomosty;
– pługi.
Każdy z tych rodzajów osprzętu ma za zadanie sprawić, by pojazdy transportu bliskiego były jeszcze bardziej uniwersalne i wszechstronne, a ich obsługa łatwiejsza i przyjemniejsza.

Podsumowanie

Wybierając wózki widłowe, za wczasu upewnij się jaki dodatkowy osprzęt będziesz miał możliwość do nich dokupić, tak aby działał kompatybilnie z eksploatowanym przez Ciebie pojazdem. Osprzęt do wózków widłowych stanowi ciekawe uzupełnienie podstawowej oferty oraz sprawia, że wózki zyskują nowe przydatne funkcje.

Szukasz wózków widłowych?
Zajrzyj na:
www.toyota-widlowe.pl
www.cesab.pl

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Promocja jubileuszowego wydania Rocznika Bolesławieckiego

  2 lipca 2018 r. w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza o godz. 17.00 odbędzie się promocja X tomu „Rocznika Bolesławieckiego 2017”...

  Zamknij