Cze 28, 2018
924 Wyświetleń
1 0

Zanieczyszczony organizm – jak pozbyć się toksyn?

Napisany przez

Każdego dnia do naszego organizmu trafia mnóstwo szkodliwych substancji. Toksyny znajdują się bowiem wszędzie, tj. w pożywieniu, wodzie oraz powietrzu. Nie jesteśmy w stanie się całkowicie przed nimi uchronić, ale możemy skutecznie ograniczyć ich ilość oraz wspomóc procesy detoksykacyjne.

W mniejszej lub większej mierze, za proces „odtruwania” organizmu odpowiedzialne są takie narządy i układy jak:

 • Płuca
 • Nerki
 • Wątroba
 • Układ limfatyczny
 • Skóra

Aby proces detoksykacji zachodził sprawnie, musimy w pierwszej kolejności zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. W tym celu zaleca się przeprowadzenie szeregu prostych badań – pozwolą one ocenić ich kondycję.

Wspomagaj naturalne procesy detoksykacyjne!
Zaleceniem lekarzy, ekspertów ds. zdrowia, dietetyków i badaczy jest realizacja procesów detoksykacyjnych PRZYNAJMNIEJ raz w roku. Dzięki temu, nie tylko odciążymy narządy i układy odpowiedzialne za detoksykację, ale także wyeliminujemy szkodliwe substancje z którymi nie jest w stanie uporać się nasz organizm.

Odtruwanie organizmu – jak przeprowadzić detoks?

Oczyszczanie organizmu z toksyn może zostać zrealizowane na kilka różnych sposobów. Poniżej przedstawiamy trzy rozwiązania, które praktykowane są zdecydowanie najczęściej.

Dieta oczyszczająca


Istnieje wiele różnych jadłospisów, które określane są mianem „oczyszczających”. To metoda, która wykorzystywana jest od dawien dawna. Według różnych źródeł, już w epoce paleolitu – stosowano różnego rodzaju głodówki w celu pozbycia się toksyn.

Współczesna dieta oczyszczająca wcale nie musi oznaczać głodowania. Istotne jest jednak to, aby nie było w niej miejsca dla takich produktów jak:

 • Alkohol
 • Kawa
 • Herbata
 • Słodkie napoje gazowane
 • Czerwone mięso
 • Mleko
 • Biała mąka
 • Produkty pochodzenia zwierzęcego
 • Papierosy

W okresie detoksu zaleca się za to spożywanie owoców i warzyw (w różnej postaci) oraz świeżych soków owocowych. Dieta oczyszczająca powinna być praktykowana przez okres 7-14 dni.

Można również skorzystać z gotowych jadłospisów, tj.: diety sokowej, jabłkowej, koktajlowej, zbożowej.

Suplementy diety wspomagające oczyszczanie


Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu jest zastosowanie dedykowanej suplementacji. To rozwiązanie, które wymaga od nas jedynie zażywania konkretnych preparatów i ograniczenie niezdrowej żywności (czerwonych mięs, sztucznych, przetworzonych i modyfikowanych dań).

Zazwyczaj, suplementy diety tego typu zawierają jeden (lub więcej) z poniższych składników:

 • Błonnik
 • Spirulinę
 • Chlorellę

To przebadane, w pełni bezpieczne związki, które skutecznie uporają się nie tylko z toksynami, ale także zjawiskiem zakwaszenia.

Domowe sposoby na zanieczyszczony organizm

Mówiąc o oczyszczaniu organizmu, nie sposób wspomnieć o metodach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mikstury przygotowywane przez nasze mamy i babcie – bardzo często działają nawet lepiej niż suplementy diet. Nie są co prawda tak smaczne i wygodne w stosowaniu, ale za to praktycznie nic nie kosztują.

Do najczęściej wykorzystywanych domowych sposobów na oczyszczanie organizmu możemy zaliczyć:

 • Sodę oczyszczoną
 • Sok z cytryny
 • Ocet jabłkowy

Jak poznać, że Twój organizm potrzebuje detoksu?


Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że ich organizm wymaga pomocy z zewnątrz. Przyczyn takich defektów jak: bezustanne uczucie zmęczenia, nadmierna senność, problemy z koncentracją, poranne bóle głowy – szukamy gdzie indziej. A przecież mogą być wynikiem nadmiernej ilości toksyn w organizmie.

Podobnie jest w przypadku wszelakich defektów urodowych, tj.: trądziku, cellulitu, łamliwości paznokci czy złej kondycji włosów. Objawy zanieczyszczenia są jednak charakterystyczne dla wielu innych jednostek chorobowych, dlatego też, aby mieć 100% pewność należy przeprowadzić badania diagnostyczne. Analizie powinny zostać poddane: krew, kał oraz mocz.

Pamiętaj! Detoks powinien być realizowany przynajmniej raz w roku. Poprawnie przeprowadzone oczyszczanie organizmu wpłynie na: Twoje samopoczucie, kondycję fizyczną ciała oraz pracę narządów wewnętrznych.

Więcej informacji, gotowe jadłospisy detoksykacyjne oraz mnóstwo porad dotyczących zdrowia, oczyszczania organizmu i urody – znajdą Państwo w serwisie https://byc-zdrowym.pl/zwiekszanie-odpornosci-odkwaszanie/. Serdecznie zapraszamy do szczegółowej lektury!

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Komentarze do Zanieczyszczony organizm – jak pozbyć się toksyn?

  • na oczyszczenie organizmu polecono mi w aptece chlorellę. To alga, która ma skutecznie usuwać toksyny. Biorę ją w postaci kapsułek herbaya. Mam nadzieję, że dzięki temu poprawi mi się witalność i przestanę być ciągle taka zmęczona

   marianka 30/11/2018 09:18 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Układ ignoruje mieszkańców!

  Na kilka minut przed sesją Rady Miasta 27. czerwca, mieszkańcy ulic: Reymonta, Pileckiego, Żołnierzy Wyklętych, Orląt Lwowskich złożyli wniosek do...

  Zamknij