Cze 8, 2018
835 Wyświetleń
5 0

Anty Stand Up – Andrzej Poniedzielski

Napisany przez

Zamiast stania i machania rękami – krzesło i bardzo oszczędna gestykulacja. Zamiast wulgarnych, krzykliwych i prostackich żartów – błyskotliwe i zaskakujące dowcipy,  dobry smak, wyczucie i klasa. Zamiast chamskiego naigrywania się ze wszystkiego w sposób prymitywny – autoironia, dystans, kpina i forma komunikacji z publicznością, która mogłyby odnaleźć się w Kabarecie Starszych Panów.

Andrzej Poniedzielski w czwartkowy wieczór w Forum zaproponował wypełniającej salę publiczności rozrywkę zupełnie spoza tak zwanego oficjalnego obiegu, w którym trzeba chłopa przebrać za babę a żart dostosować do percepcji fana Zenka Martyniuka i Korony Królów. Było dowcipnie i smakowicie, zabawnie i elegancko, spokojnie ale treściwie.

Jedyne wrażenie negatywne to zagłuszanie prób wokalnych gwiazdy wieczoru podkładem no i jakość tego podkładu rodem z taniego syntezatorka. Nie przeszkadzało to jednak w przypominaniu sobie, że rozrywka nie musi być prymitywna a cedzone przez Poniedzielskiego ze sceny historyjki i żarty nie były przez to ani mniej celne, ani mniej zabawne.

 

Kategorie:
kultura
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
… każdy orze, jak… PiS?

... Polak zawsze da sobie radę...  

Zamknij