Maj 10, 2018
430 Wyświetleń
0 0

Rodzaj umowy, a kredyt gotówkowy

Napisany przez

Kredyt bankowy, w przeciwieństwie do szybkiej pożyczki udzielanej przez rozmaite firmy pozabankowe, jest o wiele bardziej sformalizowanym produktem finansowym udzielanym wyłącznie przez banki na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Nie każdy wnioskodawca będzie w stanie spełnić warunki stawiane przez bank. Gdy ubiegamy się o kredyt gotówkowy, możemy być pewni, że nasza zdolność kredytowa oraz źródło dochodu zostaną wnikliwie sprawdzone. Podstawa osiągania tegoż dochodu również ma znaczenie. Inaczej wygląda nasza sytuacja, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowie o pracę, a inaczej, gdy na jednej z umów cywilnoprawnych.

Umowa o pracę, a umowy cywilnoprawne

Oczywistym jest fakt, iż w najkorzystniejszej sytuacji są osoby zatrudnione na umowie o pracę na czas nieokreślony. To one także najczęściej cieszą się z pozytywnej decyzji kredytowej. Nie oznacza to jednak, iż zatrudnieni na umowę o dzieło, czy umowę-zlecenie są zupełnie bez szans. Przepisy dotyczące umów cywilnoprawnych przechodzą w ostatnim czasie prawdziwą metamorfozę, co z pewnością ma duży wpływ na wzrost wiarygodności zatrudnionych w oczach bankowych analityków. Przykładowo umowy-zlecenie zostały oskładkowane i można się spodziewać, iż w niedługim czasie to samo stanie się z umowami o dzieło. Przepisy prawne zmierzają do swego rodzaju nobilitacji umów cywilnoprawnych, które do tej pory były niechętnie respektowane przez instytucje finansowe. Osobom zatrudnionym na umowy o pracę zawarte na określony czas, proponuje się zwykle wsparcie finansowe na krótki okres, który pokrywa się z datą zakończenia umowy. Wyjątkiem jest złożenie promesy, czyli zobowiązania pracodawcy do ponownego zatrudnienia kredytobiorcy po zakończeniu bieżącej umowy. Zdarza się to jednak rzadko. Umowy cywilnoprawne z kolei zazwyczaj nie gwarantują stabilnego zatrudnienia. Banki biorą ponadto pod uwagę inne kryteria, jak np. długość trwania zatrudnienia i uzyskiwania dochodów (zwykle musimy pracować w danej firmie od co najmniej 3 miesięcy, by starać się o kredyt). Analiza bankowa jest złożonym procesem i może się okazać, że osoba zatrudniona na umowie cywilnoprawnej legitymuje się większą zdolnością kredytową niż pracująca na umowie o pracę.

Kredyty dla zatrudnionych na umowie cywilnoprawnej

Nie rezygnujmy z ubiegania się o kredyt z powodu braku umowy o pracę. Wielu potencjalnych kredytobiorców uważa to za warunek konieczny. Takie przekonanie wynika z niewiedzy. W porównywarce internetowej znajdziemy szereg ofert kredytów dostosowanych do naszych potrzeb oraz możliwości. Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste i przynosi wiele satysfakcji, gdyż dzięki porównywarce możemy wybrać najlepszą i najtańszą ofertę. Instytucje finansowe coraz bardziej otwierają się na klienta zatrudnionego na umowę-zlecenie czy umowę o dzieło, dlatego szanse uzyskania wsparcia finansowego są całkiem spore. Dodatkowo zwiększamy je, spłacając wszystkie zobowiązania w terminie. Ofertę kredytu idealnego dla siebie znajdziesz na ekredyt24.com.pl.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Bolesławiec sportową dumą? To możliwe.

  Pełne trybuny, gwar, piękna pogoda, piknikowa atmosfera, wspaniali zawodnicy, emocje, chwile wzruszenia i dumy, barwy i klub, z którym było...

  Zamknij