Kwi 23, 2018
977 Wyświetleń
3 0

Koncert dla przyjaciół

Napisany przez

Przyjaciół swoich i Bluesa nad Bobrem zaprosiła wczoraj do Teatru Starego Krystyna Juszkiewicz, która tym koncertem pożegnała się z organizacją Festiwalu. Nie było mów, oficjałek, łez na scenie ani akademii ku czci. Kto zechciał, uściskał lub obdarował Krystynę Juszkiewicz po koncercie.

W świat bluesa licznie zgromadzoną publiczność przeniósł zespół J.J.Band, zespół mocno związany z Bluesem nad Bobrem: wokalista i gitarzysta Jacek Jaguś w roku 2001 został uznany najlepszym gitarzystą tutejszych warsztatów i odebrał nagrodę im. Michała Kobusiaka. Potem trafił do grona wykładowców BnB. Podobnie jak Bartosz Łęczycki, który od lat uczestniczy w Festiwalu i uczy adeptów harmonijki ustnej.
Zespól J.J. Band tworzą także Piotr Michalak (pianino, hammond), Andrzej Stagraczyński (bas) i Bartosz Niebielecki – perkusja

Krystyna Juszkiewicz to bolesławiecki animator kultury, wieloletni pracownik Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, organizatorka mnóstwa koncertów. Twórczyni Festiwalu Blues nad Bobrem, imprezy istotnej nie tylko dla muzyków i wielbicieli muzyki z Dolnego Śląska, ale i całego kraju, BnB to jedyny bolesławiecki festiwal z tak długą historią. Krystyna Juszkiewicz to także współtwórczyni Stowarzyszenia Blues nad Bobrem. Sprawiła, iż do Bolesławca przez lata przybywały gwiazdy muzyki bluesowej i jazzowej a wraz z nimi setki uczestników warsztatów Bluesa nad Bobrem. Tym samym uczyniła z Bolesławca miasto słynące nie tylko z ceramiki, ale też bluesa.

Krystyna Juszkiewicz otrzymała w 1997 r. Dolnośląski Klucz Sukcesu za organizację Festiwalu i promocję regionu za 1996 r.
W 2015 roku Krystyna Juszkiewicz otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis  za wybitne zasługi na polu kultury, a przede wszystkim za organizację przez 25 lat niezwykle prestiżowej imprezy w Bolesławcu i Polsce – Festiwalu Blues nad Bobrem. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany został Krystynie Juszkiewicz przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność kulturalną i ochronę kultury i dziedzictwa narodowego.

Kategorie:
kultura
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Koncert dla przyjaciół

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish
Bobrzanie.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Śpiewające miasta

Teatr Stary w Bolesławcu zaprasza na wspólny koncert pracowni wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy (instruktor: Dariusz...

Zamknij