Kwi 6, 2018
1126 Wyświetleń
0 0

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj adrenalinę!

Napisany przez

Szukasz pomysłu na dobrą zabawę? Wybierz lot w tunelu aerodynamicznym w Sobótce koło Wrocławia i poczuj się jak w trakcie skoku spadochronowego!

Loty w tunelach aerodynamicznych są obecnie bardzo popularne – to doskonały pomysł na rozrywkę dla osób, które zawsze chciały poczuć emocje towarzyszące skokom spadochronowym z opóźnionym otwarciem czaszy. Nowoczesny tunel aerodynamiczny potrafi doskonale imitować warunki panujące podczas swobodnego spadania i dać takie same odczucia. Jeśli również chcesz je poznać, możesz zrobić to także we Wrocławiu, a dokładnie w Sobótce, gdzie działa jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Polsce.

Aerotunel – stosowany nie tylko w badaniach aerodynamiki

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzone są ze specjalistycznymi badaniami aerodynamiki, na przykład samolotów, samochodów i innych obiektów. Jednak konstrukcja ta po modyfikacji znalazła również zastosowanie jako wsparcie w trakcie szkoleń i treningów spadochroniarskich.

Pionowy tunel aerodynamiczny wyposażony jest w duże wentylatory pozwalające na rozpędzenie strug powietrza do prędkości wynoszącej nawet 310 kilometrów na godzinę. Człowiek, który stanie na specjalnej, ażurowej platformie w tunelu, może być wtedy podniesiony w górę przez pęd powietrza. Możemy wtedy uzyskać efekt podobny do swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych.

Przez długi czas tunele aerodynamiczne używane były tylko przez spadochroniarzy oraz kursantów, ale obecnie są dostępne niemalże dla każdego zainteresowanego. W tym celu wystarczy tylko wykonać rezerwację na dogodny termin i przygotować się na niesamowite emocje!

Warto wskazać, że z lotów w aerotunelu mogą korzystać nie tylko osoby, które są dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Gdy nie mamy żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportów, wówczas możemy także wziąć udział w locie.

Jak lata się w tunelach aerodynamicznych?

Po dokonaniu rezerwacji na lot w tunelu aerodynamicznym przyjeżdżamy na miejsce w umówionym terminie. Należy zgłosić się nieco wcześniej, aby odebrać potrzebne wyposażenie oraz przejść krótki instruktaż, w trakcie którego klient otrzymuje informacje o tym, jak postępować podczas swojego lotu.

Podczas lotu w tunelu aerodynamicznym przez cały czas klient pozostaje pod opieką instruktora, który pomaga mu w przyjęciu odpowiedniej pozy i wykonywaniu różnych ewolucji.

Loty sprzedawane są na minuty – podstawowa oferta to 3-minutowy lot dzielony na dwa loty po 1,5 minuty. Chociaż wielu osobom wydaje się na pierwszy rzut oka, że to bardzo mało, to jednak to wystarczający czas na poznanie uczucia swobodnego spadania i zabawę w tunelu – dodatkowym plusem jest fakt, że możemy wykupić kilka serii lotów, dlatego czas, który spędzimy w tunelu, tak naprawdę zależy od nas.

Warto też wskazać, że w przypadku skoków spadochronowych swobodne spadanie trwa zaledwie od 30 sekund przy wyskoku z 3000 metrów do 60 sekund przy wyskoku z 4000 metrów, dlatego tunel aerodynamiczny pozwala nam na doznanie swobodnego spadania jeszcze dłużej.

Ile zapłacimy za lot w tunelu aerodynamicznym?

Jeśli chodzi o loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu, ceny rozpoczynają się już od 219 złotych za 3 minuty dla osób poniżej 18. roku życia oraz od 249 złotych za ten sam okres dla osób dorosłych. Możemy też zdecydować się na wykupienie dłuższych lotów, aby zapłacić jeszcze mniej. Przykładowo, za 4 loty trwające 6 minut zapłacimy 469 złotych, natomiast za pakiet rodzinny dla 3 osób trwający łącznie 9 minut – 669 złotych.

Mamy też możliwość wykupienia lotu na prezent – wtedy wystarczy wybrać voucher upominkowy, który będzie u nas nawet w ciągu jednej minuty. To świetny pomysł na prezent last minute, na przykład na urodziny, imieniny, na ślub czy wieczór kawalerski lub panieński, a także wiele innych okazji. Z pewnością będzie oryginalną alternatywą dla innych upominków!

Zatem jeśli chcesz poczuć adrenalinę i poznać emocje towarzyszące skokom spadochronowym, zarezerwuj swój lot w tunelu aerodynamicznym już teraz i przygotuj się na niesamowitą przygodę!

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Komentarze do Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj adrenalinę!

  • rozumiem kilkadziesiat zł, ale nie 250

   s 08/04/2018 16:07 Odpowiedz
  • Rozrywka świetna. Miałam okazję latać w Wielkopolsce w tunelu, polecam każdemu kto jeszcze nie był w takim miejscu

   Alicja Mróz 07/04/2018 12:17 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  pl_PLPolish
  Bobrzanie.pl
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Mieszkacie w stolicy!

  Dziś w Teatrze Starym w Bolesławcu przekazano symbolicznie Bolesławcowi tytuł Dolnośląskiej Stolicy Kultury. Powyżej zdjęcia z tego wydarzenia, więcej informacji...

  Zamknij